Reklama

„Skarbówka” wystawia samochody na licytację. Niektóre to luksusowe modele

Jeden z mercedesów wystawionych na licytację. Źródło: www.slaskie.kas.gov.pl.

Redakcja
Duża licytacja w katowickim urzędzie skarbowym. Pod młotek idą samochody, które przejęto od jednej z firm. To nierzadko luksusowe limuzyny. Najdroższy jest Bentley.

Licytacja to finał postępowania egzekucyjnego, które było prowadzone przez częstochowski urząd. Przejęte pojazdy należały do spółki Motoplast sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Teraz 13 samochodów i jeden motocykl będzie można kupić podczas licytacji w Drugim Urzędzie Skarbowym w Katowicach. Wśród pojazdów są m.in. Mini, BMW, Mercedesy. Najbardziej wartościowe to BMW M5 (szacunkowa wartość 96,6 tys. zł), Mercedes S 500 (99,5 tys. zł) oraz Bentley Continental (246,8 tys. zł). Jak widać, większość z nich to samochody z lat 2011-2013 Pełne zestawienie pojazdów przeznaczonych na licytację poniżej:

Nie wszystkie pojazdy są w dobrym stanie i nadają się od razu do jazdy. Dwa z 14 pojazdów nie mają dokumentacji (BMW 640 Ci Cabrio – pozycja 3 i BMW 320 Touring Diesel – pozycja 5). Ponadto urzędnicy zaznaczają, że mają kluczyków do wszystkich pojazdów. Podczas oględzin oraz wyceny nie było możliwości wykonania próby rozruchowej, nie sprawdzono działania i sprawności poszczególnych podzespołów pojazdu oraz nie weryfikowano przebiegu pojazdu.

Każdy, kto chce wziąć udział w licytacji, musi wnieść wadium w wysokości 1/10 kwoty oszacowania licytowanej ruchomości. Wpłaty wadium można dokonać gotówką w dniu licytacji w godzinach 8.30-10.00 lub na rachunek bankowy. Pierwsza licytacja odbędzie się w środę, 9 lutego, o godz. 10.00  w siedzibie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach przy ul. Paderewskiego 32b (parter, sala obsługi podatnika). Jeżeli pierwsza licytacja ruchomości nie dojdzie do skutku, to druga zostanie przeprowadzona w tym samym miejscu dzień później – 10 lutego o godz. 10.00. Wszystkie szczegóły i wyceny pojazdów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*