Reklama

Siłacze, fit pośladki i rekord Guinnessa. Tak było na Fit Life Expo

Ł. K.
W Katowicach nie brakuje fanów fitnessu i kulturystyki. Podczas pierwszej edycji Fit Life Expo targi odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Można było zobaczyć strongmanów w akcji, zmierzyć się na rękę z mistrzem Europy i zobaczyć najlepiej wyrzeźbione pośladki.

Wysportowane kobiece sylwetki, zmagania najsilniejszych mężczyzn i spotkania z gwiazdami fitnessowego świata. Przez dwa dni targi Fit Life Expo odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. W ich trakcie uczestnicy mogli zobaczyć eliminacje do zawodów Arnold Classic Australia, czyli widowiskowe konkurencje takie jak martwy ciąg czy spacer farmera z udziałem dziesięciu siłaczy z kilku kontynentów. Najsilniejszy okazał się Matjaž Belšak ze Słowenii. Zawody sędziował Mariusz Pudzianowski.

Swoją siłę było można sprawdzić w trakcie bicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników. 20-krotny Mistrz Europy w siłowaniu na rękę, Rustam Babayev, chciał pokonać w Katowicach ponad 1 tys. zawodników. – Przygotowywałem się do bicia rekordu, byłem w formie i mogliśmy tego dokonać. Szkoda, że brakło odważnych, ale myślę, że była to świetna reklama armwrestlingu i z tego się cieszę – powiedział Rustam Babayev. Tym razem chętnych do zmierzenia się z mistrzem zabrakło, ale inne zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wybory najlepszych fit pośladków, czyli zawody Miss Boom Boom, wygrała Kanita Luenam z Tajlandii. Miss na co dzień mieszka w Lublinie i studiuje medycynę. Na świetną formę pracuje 5 razy w tygodniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*