Reklama

Sikanie na ulicy, picie alkoholu w miejscach publicznych, posiadanie narkotyków i pijaństwo. Policja podsumowała miniony weekend w centrum Katowic

G. Ż.
Katowicka policja zakończyła akcję „Bezpieczne wakacje”. W ostatni weekend sierpnia funkcjonariusze mieli co robić. Przeprowadzili prawie 100 interwencji, podczas których wylegitymowano ponad 200 osób. Wiele z nich było pijanych, dwie osoby były poszukiwane do odbycia kary więzienia, a przy dwóch znaleziono narkotyki.

Podczas ostatniego weekendu w samym centrum Katowic służbę pełniło 110 policjantów. Byli to policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz komisariatów, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i policja konna z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Miasto patrolowało też 27 policjantów, którzy pełnili służbę w ramach patroli ponadnormatywnych, finansowanych przez miasto. Policjanci przeprowadzili prawie 100 interwencji, podczas których wylegitymowano ponad 200 osób. W przypadku 9 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Wystawiono 60 mandatów karnych, było też 77 pouczeń. Najczęściej za picie alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi, oddawane moczu w miejscach publicznych i używanie wulgaryzmów. Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary. Jeden z powodu niepłaconych alimentów, a drugi za kradzieże. Kolejni dwaj mężczyźni, w wieku 18 i 21 lat, zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Mieli przy sobie tabletki ecstasy.

Z kolei funkcjonariusze drogówki ujawnili 16 osób, które prowadziły różne pojazdy pod wpływem alkoholu. Połowa z nich poruszała się elektrycznymi hulajnogami.

Na patrole ponadnormatywne UM Katowice przeznaczył w tym roku 200 tys. zł. Dodatkowe patrole składają się z policjantów, którzy mają akurat dzień wolny. Ich liczba zależy od zainteresowania funkcjonariuszy. W maju (od połowy miesiąca) dodatkową służbę w centrum Katowic pełniło 54 policjantów, w czerwcu 99, w lipcu 123, a w sierpniu ponad 100. Dodatkowe patrole pojawiają się na ulicach miasta tylko w piątki, soboty i niedziele.

Jak przekonuje policja, w kolejnych miesiącach w czasie weekendu można się spodziewać zwiększonej aktywności służb.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*