Reklama

Seria kolizji na DTŚ. Są spore utrudnienia

Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Redakcja
Zderzenie kilku pojazdów na Drogowej Trasie Średnicowej. Policja na razie nie podaje, ile pojazdów zostało uszkodzonych po serii siedmiu kolizji w Zabrzu.

Dzisiaj na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do kilku kolizji. Zaczęło się przed godziną 7.00, a utrudnienia trwają nadal. Seria kolizji miała miejsce na DTŚ-ce w Zabrzu, za rondem Sybiraków, na jezdni w kierunku Gliwic. To odcinek, na którym jezdnia jest w kiepskim stanie i była kilka razy frezowana z powodu deformacji drogi. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 60 km/h i są znaki ostrzegające o tym, że może być ślisko. Najprawdopodobniej warunki na drodze spowodowały, że zderzyło się tu kilka samochodów. Kierowcy informują o trzech rozbitych pojazdach. Jednak policja odnotowała tu dzisiaj rano aż 7 kolizji na odcinku kilkuset metrów. W jednej z nich brała udział ciężarówka, która stanęła w poprzek drogi. Jak informuje st. kpt. Wojciech Strugacz, oficera prasowego KM PSP w Zabrzu, do kolizji doszło w trzech miejscach, a brało w nich udział prawdopodobnie 17 samochodów.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Pierwsze zderzenie miało miejsce już po godz. 6.00, ale utrudnienia mogą jeszcze potrwać dłuższy czas aż do usunięcia z drogi wszystkich pojazdów. Ruch na jezdni w kierunku Gliwic jest mocno ograniczony i może być czasowo zamykany. Dlatego na DTŚ mogą tworzyć się korki.

Aktualizacja, godz. 10.30

Droga jest w całości przejezdna. Łącznie w 4 kolizjach na odcinku około 1 km brało udział 18 pojazdów. W tym 11 samochodów zderzyło się w jednym momencie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*