Reklama

Sąsiad zamordował matkę i córkę. Tę drugą wcześniej zgwałcił

Redakcja
Policjanci z KWP w Katowicach zatrzymali 43-letnniego mężczyznę, który jest podejrzany o podwójne zabójstwo oraz gwałt. Do zbrodni doszło na początku sierpnia w Gruszewni w powiecie kłobuckim. Sprawca przyznał się do zabójstwa.

9 sierpnia oficer dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o odnalezieniu ciała kobiety w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni w gminie Kłobuck koło Częstochowy. Policjantów powiadomiła rodzina. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, oprócz ciała 48-latki, znaleźli zwłoki jej 70-letniej matki kobiety.

Już po wstępnych oględzinach było wiadomo, że kobiety zostały zamordowane. Miały na ciele wiele ran zadanych ostrym narzędziem. Sprawę przejęli policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach.

W czwartek został zatrzymany sprawca tej zbrodni, który właśnie wrócił z Niemiec, gdzie wyjechał do pracy jeszcze przed ujawnieniem zwłok kobiet. Rafał O. został zatrzymany, bo w trakcie przesłuchania podał fakty, które były sprzeczne z innymi dowodami, zebranymi w tej sprawie.

Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa dwóch kobiet. Mężczyzna zabił kobiety nożem. Dodatkowo, dowody wskazują, że wcześniej Rafał O. zgwałcił 48-latkę. Mężczyzna przyznał się do zbrodni. Nie potrafił jednak podać motywu swojego działania. Twierdził że niewiele pamięta, bo był pijany.

W najbliższych godzinach Prokuratura Okręgowa w Częstochowie złoży do tamtejszego sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie 43-latka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*