Reklama

Samochód uderzył w wiadukt na ul. Kościuszki. Ulica zostanie czasowo zamknięta

G. Ż.
Po tym jak samochód uderzył w wiadukt przy ul. Kościuszki w Katowicach, ulica dwukrotnie zostanie zamknięta na wiele godzin. Pocieszeniem dla kierowców może być fakt, że Kościuszki będzie nieprzejezdna w nocy i wczesnym rankiem tylko w weekend.

Po uszkodzeniu wiaduktu (pomiędzy Famurem i hurtownią Sewera – przyp. red.) przez samochód, konieczna jest naprawa, która polega na wymianie konstrukcji stalowej obiektu. Nowa konstrukcja umożliwi większy prześwit między drogą a obiektem, co wyeliminuje ograniczenie wysokości dla samochodów. Prace rozpoczęły się w połowie czerwca i są zaplanowane do końca listopada. Realizowane są tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na ruch drogowy. Na czas demontażu starej i montażu nowej konstrukcji, droga będzie zawężana i będą wprowadzane czasowe zamknięcia – poinformowała nas Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Pierwsze zamknięcie ul. Kościuszki zaplanowane zostało w sobotę 6 lipca na godz. 21. Ulica ma zostać ponownie otwarta 7 lipca o godz. 7. W nocy z soboty na niedzielę będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Objazd od strony centrum Katowic w kierunku południowym poprowadzony zostanie ul. Kolejową, ul. Jankego i ul. Armii Krajowej, z której kierowcy będą mogli ponownie wjechać na ul. Kościuszki. Jadących od południa w kierunku centrum miasta zostaną skierowani w ul. Armii Krajowej, ul. Jankego i ul. Kolejową. Autobusy, które kursują na tej trasie, będą przepuszczane przez osoby odpowiadające za kierowanie ruchem.

Kolejny raz ul. Kościuszki zostanie zamknięta w sierpniu, kiedy wykonawca naprawy wiaduktu będzie montował przęsło.


Tagi:

Komentarze

 1. uzurpator 6 lipca, 2024 at 7:20 am - Reply

  Sprawa tego wiaduktu to ogólnie tragiczne kuriozum. Wyremontowano LK142 ( linia przez murcki ), wybudowano perony na LK142, zrobiono łącznik bodajże LK653, czyli na to co odtworzyło przejazdy kolejowe w Piotrowicach. I ze względu na uszkodzenie tego wiaduktu nie można było prowadzić ruchu osobowego z Ligoty na Murcki oraz towarowego przez ten nowy łącznik. Żeby było śmieszniej, budowa nowego wiaduktu kolejowego w Szopienicach spowodowało że ruch towarowy który mógłby korzystać z przebudowanej LK142 i LK653 w praktyce nie istnieje.

 2. AA 5 lipca, 2024 at 9:47 pm - Reply

  Warto też wspomnieć, że pomimo remontu linii kolejowej 142, na której jest ten wiadukt od dłuższego czasu nie jeżdżą żadne pociągi na Ligotę. Tor LK142 zamknięty.
  Co więcej – praktycznie cały kolejowy tranzyt przeciągany jest przez stację w centrum Katowic.
  Wyłączenie LK142 oraz remnoty na LK161 Szopienice – Chorzów Stary doprowadziły do absurdów: obecnie jeśli dojdzie do awarii na ciągu Katowice – Zawodzie – Szopienice to najbliższy czynny objazd z Gliwic do Dąbrowy jest przez ,,,,, Pyrzowice 🙂

 3. TIRówka 5 lipca, 2024 at 5:49 pm - Reply

  No proszę. Tyle lat jeżdżenia objazdami i nadmiernej emisji spalin. A wystarczyło przypierniczyć w wiadukt.
  Jeśli gdzieś jeszcze jest ograniczenie wysokości – to już wiadomo, co trzeba zrobić.

Dodaj komentarz

*
*