Reklama

Są skierowania na szczepienia czwartą dawką. Zarejestrowało się już kilkadziesiąt tysięcy osób

Redakcja
Wzrost przypadków koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że najwięcej nowych zakażeń pojawi się w połowie sierpnia. Od dzisiaj są dostępne szczepienia 4. dawką dla niektórych osób.

Wczoraj było 2999 nowych zakażeń koronawirusem, a dzisiaj – 3038. Podczas wczorajszej konferencji prasowej, pierwszej po długiej przerwie dotyczącej sytuacji epidemiologicznej w kraju, minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że porównując tydzień do tygodnia, liczba zakażeń wzrosła o ok. 60%. – Ta dynamika 60, 70 czy nawet 80 proc. jest obecna w ostatnich tygodniach w Polsce. Widzimy, że te wzrosty z tygodnia na tydzień są na tyle dynamiczne, że – zgodnie z prognozami, które tutaj opracowujemy w Ministerstwie Zdrowia – szczyt tej fali letniej może nastąpić mniej więcej w okolicy połowy czy drugiej połowy sierpnia. Ten poziom, którego się spodziewamy, jako najbardziej prawdopodobny, to jest liczba zakażeń wynosząca ok. 8-10 tys. – mówi minister zdrowia.

Resort postanowił uruchomić możliwość szczepień czwartą dawką szczepionki, czyli drugą dawką przypominającą. Dzisiaj w nocy wystawiono 4,6 mln e-skierowań na szczepienia przeciw Covid-19. Od piątku szczepienie jest możliwe dla osób powyżej 12. roku życia z obniżoną odpornością (po 120 dniach od przyjęcia pierwszej dawki przypominającej) oraz dla osób powyżej 60. roku życia (po 120 dniach od przyjęcia pierwszej dawki przypominającej). Jak podaje ministerstwo, na szczepienie zarejestrowało się 47 tys. osób. Większość w punktach szczepień. Rano na infolinię ministerstwa zadzwoniło 7 tys. osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*