Reklama

Są platany i została kostka. Plac w centrum Katowic został przebudowany

Ł. K.
Dziurawy plac w centrum Katowic przeszedł metamorfozę. Zakończyła się inwestycja za ponad 400 tys. zł. Są ławki, platany, stojaki rowerowe i została historyczna kostka.

Przebudowa jednego z placów w centrum Katowic dobiegła końca. Jeszcze kilka miesięcy temu samochody jeździły tu po bardziej po dziurach niż po asfalcie. Teraz plac Rostka wygląda dużo lepiej. To już kolejna inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu. Wcześniej stary i rozjeżdżany przez kierowców chodnik przerobiono na miejsca parkingowe, wykonano też chodnik prowadzący w poprzek skweru, a skarpy na skraju parkingu pokryto krzewami.

W zakres zakończonej właśnie przebudowy wchodziło zerwanie starej nawierzchni. W ten sposób odkryto historyczną kostkę brukową, którą pokrywał zdeformowany asfalt. Oczyszczono ją i położono jeszcze raz, przywracając dawny wygląd ulicy. Poza tym pojawiły się platany, które tworzą szpaler wzdłuż chodnika. Obok drzew postawiono ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Na końcu parkingu na pl. Rostka, od strony ul. Mikołowskiej, będzie można usiąść na ułożonych w sześciokąt ławkach pod drzewem.

Inwestycja została zakończona w ostatnich dniach. Jej koszt wyniósł około 440 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Al 23 grudnia, 2021 at 5:29 pm - Reply

    Gdzie jest ten plac? Ja tu widzę wielki parking, a kilka ławek i drzew to tak przy okazji.

  2. zielonogórski 23 grudnia, 2021 at 2:22 am - Reply

    U nas w Zielonej Górze też od 2 tygodni platany… tylko, że włożyli je w donice na głównej ulicy…
    W dziwną stronę to idzie 😐

Dodaj komentarz

*
*