Reklama

Są dodatkowe szczepionki na akcję szczepień w Parku Śląskim

Redakcja
Jeszcze tylko dzisiaj (3 maja) można się zaszczepić w mobilnym punkcie, który na majowy weekend stanął w Parku Śląskim. W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją, w niedzielę dojechały do Chorzowa dodatkowe dawki szczepionek. Dlatego w poniedziałek można będzie zaszczepić 1600 osób.

Początkowo na trzy dni szczepień przewidziano 2,5 tysiąca dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Już w sobotę z samego rana do kontenera zlokalizowanego przy hali Kapelusz ustawiła się długa kolejka. W pewnym momencie stało w niej około 2 tysięcy osób i było jasne, że nie wszyscy „załapią” się na szczepienie. Na każdy dzień przygotowanych zostało bowiem po około 800 dawek.

Również dzień później chętnych nie brakowało. Jak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, w niedzielę w Parku Śląskim zaszczepionych zostało 895 osób. W poniedziałek ta liczba będzie znacznie większa, bo na Śląsk dotarło 1000 dodatkowych dawek. Dlatego 3 maja do rozdysponowania będzie 1600 szczepionek.

W mobilnym puncie w Parku Śląskim mogą się zaszczepić osoby, które mają już e-skierowanie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej.

3 maja zaszczepić mogą się osoby w wieku 34 lat i starsze. Przyjść mogą także osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Specjalny punkt szczepień będzie czynny w godzinach od 8.00 do 18.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*