Reklama

Rzeźby ze złomu na unikalnej wystawie

G. Ż.
Powstały ze stali, która przeznaczona była na złom. Teraz koła zębate, nakrętki i dziesiątki innych elementów tworzą niezwykłą wystawę – Galerię Stalowych Figur. Od soboty można ją oglądać w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach.

Pomysłodawcą wystawy jest Mariusz Olejnik, właściciel pruszkowskiego „Skupu Złomu przy Czołgu”. Sześć lat temu zaczął wykorzystywać złom do tworzenia pierwszych figur i przedmiotów. W kolejnych latach dołączali do niego inni. Dziś eksponaty są wykonywane przez 120 osób na całym świecie.

Wystawę, którą można oglądać w Gliwicach, tworzy 85 rzeźb, powstałych głównie z części samochodowych. Ekspozycję tworzą figury postaci z bajek, ludzi światowego show-biznesu, zwierząt, samochody i motocykle. Te ostatnie wykonane są w skali 1:1 i można do nich wsiąść. Największe ważą ponad tonę.

Wystawa będzie otwarta do 31 sierpnia 2018 roku w lokalu parku handlowego Europy Centralnej. Będzie czynna 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, w soboty od 10:00 do 20:00, w a niedziele (również wolne od handlu) od 10:00 do 18:00. Bilety kosztują 28 zł (normalny), 19 zł ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci do 26. roku życia, 80 zł rodzinny (2+2), senior 22 zł (powyżej 65. roku życia).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*