Reklama

Rzecznik praw obywatelskich w Katowicach chce poznać problemy mieszkańców

Adam Bodnar, fot. www.rpo.gov.pl.

Redakcja
Adma Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich rozpoczyna dziś kilkudniową wizytę w woj. śląskim. Na początek spotka się z mieszkańcami Katowic. Udział w spotkaniu może wziąć każdy, ale warto się wcześniej zgłosić mailowo lub telefonicznie.

Rzecznik praw obywatelskich chce rozmawiać o problemach, jakie występują w regionie, bo nie o wszystkich jest w stanie dowiedzieć się z listów przysyłanych do jego biura w Warszawie. – Bardzo ważne jest dla rzecznika, żeby wszyscy mogli się widzieć i słyszeć, dlatego siadamy w kręgu, rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a potem uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy są dokładnie notowane, a zgłaszający może liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą – zapowiadają organizatorzy spotkań.

To dzisiejsze w Katowicach odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Południe” (ul. gen, Zygmunta Waltera-Jankego 136). Rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do 19.

W kolejnych dniach z RPO będzie się można spotkać w Gliwicach (17 października, godz. 9-11, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Studzienna 6), Sosnowcu (17 października, godz. 14.30-16.30, Wyższa Szkoła Humanitas, ul. Kilińskiego 43), Bielsku-Białej (18 października, godz. 16-18, Wyższa Szkoła Administracji, ul. Modrzewskiego 12 i 19 października, godz. 10.30-12.15, Inkubator Społecznej Przędsiębiorczości, Plac Opatrzności Bożej 18) i Częstochowie (20 października, godz. 11-13, Ośrodek Promocji Kultury Gaudemater, ul. gen. Dąbrowskiego 1).

Chęć udziału w spotkaniach można zgłaszać TUTAJ lub telefonicznie (22) 55 17 989.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*