Reklama

Rząd zdecydował o szczepieniu nastolatków

Redakcja
W poniedziałek 17 maja rozpocznie się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16. roku życia.

Przed wizytą w punkcie szczepień, 16 i 17-latkowie muszą wypełnić „kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19”. Będzie on dostępny na stronie gov.pl

Ministerstwo Zdrowia zachęca do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna prawnego. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Wówczas osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.

Odpowiedzi na pytania z kwestionariusza pozwolą personelowi kwalifikującemu do szczepienia zdecydować, czy nastolatkowi można wykonać szczepienie przeciw COVID-19.

Od 17 maja, gdy rozpocznie się rejestracja nastolatków powyżej 16. roku życia, wszystkie osoby z odpowiednich roczników będą miały automatycznie wystawione e-skierowanie do szczepienia.

Nastolatkowie będą szczepieni preparatem Comirnaty firmy Pfizer, bo tylko on został dopuszczony przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16 lat i starszych. Comirnaty zawiera cząsteczkę zwaną informacyjnym RNA (mRNA) z instrukcjami wytwarzania białka, nazywanego białkiem S, naturalnie występującego w SARS-CoV-2, wirusie wywołującym COVID-19.


Tagi:

Komentarze

  1. zielonogorski 15 maja, 2021 at 4:43 pm - Reply

    „Rząd zdecydował” :DD

Dodaj komentarz

*
*