Reklama

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Mniej osób na weselach i lokale zamykane wcześniej

G. Ż.
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek o nowych decyzjach rządu w związku z epidemią koronawirusa. W weselach będzie mogło uczestniczyć mniej osób niż obecnie, a w maseczkach będzie trzeba chodzić również na zewnątrz w większej liczbie miejsc.

Od kilkunastu dni utrzymuje się w Polsce duża liczba dziennych zakażeń koronawirusem. Nie dziwią już informacje o ponad 1,3 czy nawet 1,5 tys. chorych na dobę. Dlatego rząd zapowiedział zmiany, które mają przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zmiany obejmą trzy obszary. Po pierwsze, zmniejszona zostanie liczba uczestników wesel. W strefach zielonych (czyli w zdecydowanej większości kraju) będzie to 100, a nie 150 osób, jak obecnie. W strefach żółtych liczba weselników zostanie zmniejszona ze 100 do 75. W czerwonych strefach limit uczestników pozostanie bez zmian i będzie wynosił 50 osób.

Po drugie, zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz, również w strefach żółtych. Obecnie obowiązuje on tylko w strefach czerwonych.

Po trzecie, w strefie czerwonej nastąpi ograniczenie działalności restauracji, pubów, barów i punktów gastronomicznych. Będę one mogły być otwarte tylko do godziny 22.00.

Obecnie w strefie żółtej znajduje się 19 powiatów, w tym jeden z woj. śląskiego (kłobucki). W strefie czerwonej są dwa powiaty: głubczycki )opolskie) i kartuski (pomorskie).

Minister zdrowia nie sprecyzował kiedy dokładnie nowe obostrzenia wejdą w życie, ale ma to nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*