Reklama

Rząd: Nie planujemy zamykania sklepów

Redakcja
Na dzisiejszej konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że rząd nie planuje zamykania sklepów. To odpowiedź na znacznie większy ruch w placówkach handlowych, który od kilku dni obserwowany jest w Polsce.

W wielu sklepach brakuje, przynajmniej czasowo, części towarów. Polacy robią zapasy i wykupują takie towary jak mąka, makaron, woda mineralna, pomidory w puszce, a od wczoraj również mięso. Żeby uspokoić nastroje, na dzisiejszej konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że rząd nie ma zamiaru ograniczać handlu. – Nie planujemy zamykać sklepów, placówek handlowych, jak również nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast w Polsce. Nie ma zatem potrzeby, aby wykonywać nadmiarowe zakupy.

Minister dodała, że rozmawiała z największymi producentami żywności w Polsce. Mieli ją zapewnić, że obecnie fabryki moce produkcyjne są wykorzystane w 80%. Jeśli będzie trzeba, zostaną zwiększone. Na razie nie ma ryzyka, że żywności zabraknie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*