Reklama

Rusza WUF, więc rozpoczęły się utrudnienia i zmiany dla mieszkańców i kierowców

Redakcja
Zmiany w centrum Katowic w związku ze Światowym Forum Miejskim. Cała przestrzeń wokół Spodka i strefy kultury została ogrodzona. Przez najbliższy tydzień w Katowicach trzeba będzie zwracać uwagę na znaki.

Już od ponad miesiąca kierowcy nie mogą korzystać z parkingów w strefie kultury. Niedawno zamknięty został też przejazd ul. Olimpijską. Idąc lub jadąc wzdłuż al. Korfantego i al. Roździeńskiego, widać też ciągnące się przy chodniku ogrodzenie. To jednak nie wszystkie utrudnienia związane z organizacją Światowego Forum Miejskiego. Od wczoraj na al. Korfantego, na odcinku od ronda im. gen. J. Ziętka do ul. Olimpijskiej, nie można zaparkować. Przy jezdni wschodniej wyznaczony został dodatkowy przystanek komunikacji miejskiej, a przy przy jezdni zachodniej – postój taxi. Ponadto miasto informuje jak będzie wyglądała organizacja ruchu w nadchodzącym tygodniu i później:

  • zamknięcie ul. Olimpijskiej na odcinku od zjazdu do KTW do ul. Góreckiego – od 12 czerwca do 9 lipca,
  • zamknięcie ul. Góreckiego na odcinku od ul. Olimpijskiej do ul. Haralda – od 20 czerwca do 1 lipca,
  • zamknięcie ul. Olimpijskiej na odcinku od zjazdu do KTW do al. Korfantego – od 26 do 30 czerwca.

Terminy zmiany organizacji ruchu mogą się zmienić zgodnie z poleceniami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Ze względu na możliwość zmian zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji, które będą publikowane na stronie www.katowice.eu – mówi Sandra Hajduk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

W związku z WUF11 zostały też wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W dniach od 23 czerwca do 3 lipca kursować będą specjalnie linie autobusowe WUF1 oraz WUF2. Szczegóły, czyli trasy i godziny kursowania są dostępne TUTAJ.

World Urban Forum odbędzie się w dniach 26-30 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*