Reklama

Rusza remont ulicy w Janowie. Będą utrudnienia

Łukasz Kądziołka
Rozpoczyna się remont ulicy w Janowie. Przez kilka najbliższych tygodni kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Choć ci drudzy mają mieć zapewniony dojazd.

Rusza przebudowa ważnej ulicy w Janowie. Ulica Teofila Ociepki łączy ul. Oswobodzenia z ul. Zamkową. Stanowi dla mieszkańców dojazd nie tylko do tej części dzielnicy, ale również do osiedla Nikiszowiec. W ciągu najbliższych kilku tygodni droga zostanie wyremontowana. Jak zapowiada MZUiM, od 11 sierpnia mają się rozpocząć przygotowanie do inwestycji, czyli wygradzanie i stawianie tymczasowego oznakowania. Pierwsze prace zaplanowano po długim weekendzie. 16 sierpnia ruszą prace polegające na frezowaniu istniejącej nawierzchni. Następnie wykonane zostaną podbudowa oraz warstwy zamykające nawierzchnię drogową.

Przez cały czas trwania przebudowy ruch pieszy ma zostać zachowany. Wykonawca utrzyma też dojazd do wszystkich posesji i obiektów. Roboty będą przeprowadzane etapami, więc jezdnia ma być zawężana do jednego pasa w zależności od ich postępu. Ruch będzie odbywał się tu bardzo powoli, więc kierowcy powinni w miarę możliwości wybierać inne drogi. Za kierowanie ruchem odpowiedzialni będą pracownicy posiadający odpowiednie uprawnienia.

Wykonawca, firma Silesia Invest, ma 20 dni na zrealizowanie prac. Inwestycja kosztuje ok. 240 tysięcy złotych.


Tagi:

Komentarze

  1. Damian 25 sierpnia, 2022 at 2:35 pm - Reply

    Update: dzisiaj zaczęli, rano medytowali nad urwanym paseczkiem asfaltu

  2. Damian 22 sierpnia, 2022 at 4:34 pm - Reply

    Przebudowa chyba jednak nie rusza, 22 sierpnia nikogo ni ma.

Dodaj komentarz

*
*