Reklama

Rusza kolejna edycja lokalu na kulturę

Grzegorz Żądło
Śródmieście, Koszutka, Zawodzie i Szopienice. W tych dzielnicach znajdują się nieruchomości, które zostały wystawione w kolejnej edycji konkursu „Lokal na kulturę”. Oferty można składać do 23 listopada.

To szósta edycja konkursu, którego celem jest udostępnienie miejskich lokali na działalność twórczą, kulturalną i artystyczną. KZGM wynajmuje je „po kosztach” tym, których pomysły zyskają uznanie komisji złożonej z urzędników i radnych. Tym razem miasto proponuje siedem lokali użytkowych. Dwa z nich znajdują się na Koszutce (ul. Iłłakowiczówny 9 i Misjonarzy Oblatów 4,6), trzy w Śródmieściu (Kilińskiego 22, Raciborska 31, Kordeckiego 2), jeden w Zawodziu (1 Maja 53) i jeden w Szopienicach (Obrońców Westerplatte 32). Stawki czynszu zaczynają się od 2,12 zł za metr kw. (1 Maja), a kończą na 6,68 zł (Raciborska).

Żeby przystąpić do konkursu, trzeba spełnić kilka warunków (regulamin można znaleźć tutaj). Podstawowy to przedstawienie koncepcji i pomysłu na zagospodarowanie lokalu, która opierać się będzie na działalności kulturalnej, twórczej i artystycznej. Najemcy mogą prowadzić działalność komercyjną, ale dochody z niej muszą przeznaczać na sfinansowanie podstawowej aktywności.

Wszystkie lokale wymagają adaptacji i remontu, który przyszli najemcy muszą wykonać na własny koszt. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć tutaj.

O tym jakie pomysły zwyciężyły w poprzedniej edycji konkursu można przeczytać tutaj.

Zdjęcie: Lokal przy ul. Misjonarzy Oblatów 4,6.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*