Reklama

Rozpoczyna się rozbudowa szkoły podstawowej w Podlesiu. Powstanie m.in. hala sportowa

Redakcja
Katowickie Inwestycje S.A. podpisały umowę z wykonawcą rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Podlesiu. Prace potrwają 15 miesięcy, a ich wartość to ponad 23 mln złotych.

Obecnie zajęcia w Szkole Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki w Podlesiu prowadzone są w dwóch obiektach – historycznym budynku z 1905 roku oraz nowszym, z 1962 roku, który został rozbudowany w 2014 roku.

Za ponad 23 mln zł powstanie 10 sal lekcyjnych, nowa hala sportowa, a istniejące budynki zostaną połączone łącznikiem. W hali znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki, a także szatnie. Prace obejmą również teren wokół szkoły, gdzie powstanie wielofunkcyjne boisko wraz z piłkochwytami, plac zabaw oraz siłownia ze sztuczną nawierzchnią. Uczniowie będą tam mieli do dyspozycji takie urządzenia, jak wioślarz czy orbitrek z biegaczem.

W przetargu na wykonania prac swoje oferty złożyło 9 wykonawców. Najkorzystniejsza była oferta firmy Baudziedzic Sp. z o.o., Sp. k., która zaproponowała 23,2 mln zł. Wykonawca ma 15 miesięcy na zrealizowanie rozbudowy szkoły.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*