Reklama

Rozpoczyna się przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

G. Ż.
W poniedziałek 18 czerwca rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Sokolskiej i ul. Misjonarzy Oblatów. Powstanie tu rondo. Prace spowodują utrudnienia w ruchu, zarówno kołowym, jak i pieszych.

O rondo w tym miejscu od dawna apelowało wiele osób. Jednak dopiero w ubiegłym roku zapadła decyzja o jego budowie. Skrzyżowanie jest specyficzne i nie wszyscy potrafią przejechać przez nie w bezpieczny sposób. Problem mają zwłaszcza kierowcy jadący od strony ul. Stęślickiego w kierunku al. Korfantego, którzy często muszą się zatrzymać zarówno przed, jak i na skrzyżowaniu. Kiedy powstanie rondo, takich problemów już nie będzie.Organizacja ruchu w tym rejonie zmieni się od poniedziałku 18 czerwca. Wyłączona z użytku zostanie część skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską. Będzie można skręcić w prawo z ul. Sokolskiej w ulicę Misjonarzy Oblatów w kierunku al. Korfantego. W tym samym kierunku będą też mogli przejechać kierowcy jadący od ul. Stęślickiego i ul. Iłłakowiczówny.

 

Przebudowa skrzyżowania spowoduje również wyłączenie z użytkowania chodnika od strony ul. Iłłakowiczówny oraz, w kolejnym etapie robót, chodnika od strony ul. Sokolskiej. Zostaną wyznaczone tymczasowe ścieżki dla pieszych na obszarze objętym pracami.

Kierowcy będą korzystali z objazdów. Zmienione zostaną też trasy autobusów komunikacji miejskiej (0, 11, 30, 30N, 50, 70, 108, 109, 168, 177, 296, 657 i 950). Szczegóły można znaleźć TUTAJ. Przystanek autobusowy „Koszutka Kościół” zostanie przeniesiony na ulicę Grażyńskiego.

Planowany czas przebudowy skrzyżowania to około 2 miesiące. Inwestycja ma kosztować 1 mln 389 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*