Reklama

Rozpoczęły się nasadzenia z trzeciej edycji wCOP drzewo

Redakcja
Zakład Zieleni Miejskiej rozpoczyna sadzenie drzew w trzeciej edycji akcji wCOP drzewo. To aplikacja, poprzez którą mieszkańcy mogą wskazywać miejsca, w których powinny zostać posadzone drzewa. Jeśli wniosek przejdzie wielostopniową weryfikację, wówczas ZZM przystępuje do działania.

W trzeciej edycji mieszkańcy wskazali łącznie ponad tysiąc lokalizacji. Część zgłoszeń już została oceniona pozytywnie, część jest jeszcze weryfikowana.

Zakład Zieleni Miejskiej będzie przeprowadzał nasadzenia sukcesywnie, w zależności od warunków pogodowych. W wytypowane miejsca trafią m.in. lipy drobnolistne, głogi szkarłatne, graby pospolite, kasztanowce czerwony i żółty czy klony zwyczajne. Jako pierwsze, w czwartek, w okolicy Miejskiego Przedszkola nr 48 przy ulicy Sokolskiej zostały wkopane śliwy wiśniowe ‘Nigra’.

Uruchomienie aplikacja wCOP drzewo towarzyszyło Szczytowi Klimatycznemu ONZ COP24, który odbył się Katowicach w grudniu 2018 roku. Od niego wzięła się też jej nazwa. Każdy mieszkaniec może pobrać aplikację na swój telefon i wskazać w niej miejsce, gdzie jego zdaniem powinny się znaleźć nowe drzewa. Można także zasugerować rodzaj drzewa. Po zakończeniu zbierania wniosków są one weryfikowane przez urząd miasta i jednostki miejskie. Lokalizacje oraz wskazane gatunki są rozpatrywane pod kątem m.in. prawa własności terenu, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, planowanych inwestycji, a także warunków klimatycznych i glebowych czy zgodności kompozycyjnej z okolicznymi terenami. Weryfikacja jest wieloetapowa, a po jej zakończeniu mieszkaniec otrzymuje e-mail z wiadomością o wyniku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*