Reklama

Rozbiórka DOKP: będzie się kurzyć jeszcze dwa miesiące

Grzegorz Żądło
Mimo że budynek jest coraz niższy, a może właśnie z tego powodu, w ostatnich dniach rozbiórka biurowca DOKP jest wyjątkowo uciążliwa dla otoczenia. Chmury kurzu snują się nad Al. Korfantego, rondem i w okolicach Spodka. Tak będzie do końca roku, choć najbardziej uciążliwe prace mają potrwać jeszcze od 6 do 8 tygodni.

Rozbiórka DOKP rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Prace prowadzone są stopniowo. Rozbierane jest piętro po piętrze. Mimo to od czasu do czasu okolicę zasnuwają tumany kurzu. – Technologicznie nie ma możliwości, aby przy rozbiórce tak dużego budynku w 100 proc. uniknąć pojawienia się kurzu – mówi Daniel Muc z biura prasowego TDJ Estate, czyli właściciela obiektu. – Nasze doświadczenie wskazuje, że nawet zastosowanie równocześnie kilku wodnych zraszarek, nie gwarantuje pełnej sterylności.

Muc dodaje, że DOKP rozbierany jest tak długo (10 miesięcy) właśnie dlatego, żeby ograniczyć poziom zapylania. – Pozwala to także uwzględnić warunki pogodowe – w bezwietrzne i deszczowe dni roboty prowadzone są intensywniej. Odwrotnie jest w czasie porywistych wiatrów i dłuższych okresów bez opadów.

Mimo zastosowania zraszaczy, przy rozbiórce DOKP bardzo się kurzy
Mimo zastosowania zraszaczy, przy rozbiórce DOKP bardzo się kurzy

 

Rozbiórka DOKP2

Nie zmienia to faktu, że kurzyć może się jeszcze nawet przez dwa miesiące. Rozbiórka biurowca DOKP ma się zakończyć jeszcze w tym roku. W miejscu wieżowca ma powstać kompleks dwóch budynków biurowo-usługowych.

To jak wyglądają okolice ronda, kiedy trwają prace przy rozbiórce DOKP, można zobaczyć na filmie na Facebooku strony katowice24.info.

O tym co powstanie w miejscu DOKP można przeczytać tutaj.


Tagi:

Komentarze

  1. mateusz 2 października, 2015 at 7:50 pm - Reply

    To kiedy płatny parking żwirowy?

Dodaj komentarz

*
*