Reklama

Rowery dla dzieci za kilometry. W Katowicach ruszyła akcja charytatywna

Redakcja
Dzieci dostaną rowery za kilometry przejechane przez rowerzystów w Katowicach. Rozpoczęła się akcja charytatywna pod nazwą „Rower Pomaga”. Każdy może się do niej włączyć. Wystarczy zapisywać swoje wyniki w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej.

Dzieci ułożyły serce z pięćdziesięciu kół rowerowych na Rynku w Katowicach. To początek 4. edycji akcji pod nazwą „Rower Pomaga”. Chodzi w niej o to, aby dzieci mogły dostać wymarzony rower za przejechane przez rowerzystów kilometry. – Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzone rowery. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji z Fundacji Ekologicznej ARKA.

Do akcji może włączyć się każdy. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry poprzez aplikację Endomondo lub stronę internetową: www.rowerpomaga.pl. Za każdy przejechany milion kilometrów fundacja przekazuje rowery dzieciom. W środę, na zachętę, trzy rowery trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi. Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów, zdobędą tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2018 akcji Rower Pomaga. Akcja potrwa do 30 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*