Reklama

Rower miejski w Katowicach coraz popularniejszy

Redakcja
City by bike, czyli katowicki rower miejski, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Jak pokazują statystyki, tegoroczny sezon jest rekordowy. Powód to nie tylko więcej rowerzystów, ale również więcej stacji i rowerów.

Katowice mają największą sieć rowerów miejskich w regionie. Z roku na rok rowery wypożyczane są częściej i rośnie liczba użytkowników. Co sezon powstają też nowe stacje i rowerów jest więcej. To najprawdopodobniej główny powód wzrostu popularności takiej formy przemieszczania się po mieście. Najczęściej rowerzyści korzystają z rowerów do piętnastu minut. To dlatego, że za tak krótkie wypożyczenie nie płacą. Użytkownicy mają też kilka ulubionych stacji. Rowery najchętniej wypożyczane są ze stacji: Katowice Rynek, Silesia City Center, Murapol Mariacka, KTBS – Krasińskiego 14 i al. Bolesława Krzywoustego. W systemie City by bike do tej pory  zarejestrowało się 20 tys. nowych użytkowników. Od momentu uruchomienia, od kwietnia, z systemu skorzystano 190 tysięcy razy. To będzie najdłuższy sezon w historii katowickiego roweru miejskiego. Zakończy się dopiero po szczycie klimatycznym, czyli w połowie grudnia.


Tagi:

Komentarze

  1. Olkaa 19 października, 2018 at 2:26 pm - Reply

    Te rowery to bardzo fajny sposób poruszania się po Katowicach. No i co jest według mnie dużym plusem, przede wszystkim ekologiczny 😉 nie trzeba tracić benzyny i stać w korkach 🙂

Dodaj komentarz

*
*