Reklama

Rodzinny duet pilotów z Janowa lata nad Katowicami [WIDEO]

Adam Labus wysiada z Extry 300 po pokazie.

Ł. K.
Impreza z samolotami, śmigłowcami i spadochroniarzami na Muchowcu. W trakcie Fajery publiczność może podziwiać akrobacje doświadczonych pilotów. Nad Katowicami latali również Adam i Barbara Labus, czyli rodzinny duet z Janowa.

Samoloty i popisy pilotów to główna atrakcja trwającego na Muchowcu Air Show. Publiczność może podziwiać akrobację i maszyny, które swoje czasy świetności mają już dawno za sobą. Swój program zaprezentowała tu grupa Firebirds. Jednym z trzech pilotów w zespole jest Adam Labus, mieszkaniec katowickiego Janowa. – To są samolociki dla doświadczonych ludzi. Dlatego, że one są bardzo sterowne, bardzo czułe. Każdy ruch sterami jest bardzo wyraźnie pokazywany przez maszynę – mówi o swoim samolocie. Extra 300 ma 300 koni mechanicznych i rozpędzają się do 400 km/h. Przeciążenia w trakcie lotu tą maszyną mogą sięgać nawet 10 g. Za sterami tego samego samolotu siadła dzisiaj córka pilota – Barbara Labus.

Barbara Labus mówi, że latanie jest bezpieczniejsze niż jazda na rowerze.

Wszystkiego nauczyła się od taty, który był jej pierwszym instruktorem. Z kolei pierwsze loty odbywała właśnie na Muchowcu. Śmieje się, że latanie jest bezpieczniejsze niż jazda na rowerze po ruchliwej drodze. W powietrzu nie jest ciasno tak jak na drodze. – Myślę, że każdy może spróbować i zapisać się na lot zapoznawczy w Aeroklubie Śląskim, który oferuje takie loty. Wtedy potencjalny kandydat na pilota może sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności. Przede wszystkim, czy mu się to podoba – zachęca Barbara. Jej cel to możliwość latania w duecie z tatą, a marzenie – dołączenie do czołówki światowych pilotów.

 

ZOBACZ LOT BARBARY LABUS

Śląski Air, Piro & Moto Show potrwa do późnych godzin. Całą imprezę zakończy pokaz pirotechniczny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*