Reklama

Rodzice z Ochojca wywalczyli szkołę podstawową

Od lewej: radny Adam Skowron, wiceprezydent Waldemar Bojarun i naczelnik wydziału edukacji i sportu Sławomir Witek

Ł. K.
Początkowo gimnazjum w Ochojcu miało być włączone do liceum. Jednak ta decyzja spotkała się z dużym sprzeciwem rodziców. Ostatecznie zdecydował prezydent. Radni przegłosowali w czwartek uchwałę dotyczącą siatki szkół, która będzie obowiązywała w mieście od września.

Dyskusja na posiedzeniu komisji edukacji w lutym była burzliwa. Padały oskarżenia pod adresem urzędników. Rodzice protestowali przeciw zmianom jakie mają zajść od września w Gimnazjum nr 19. Pierwotnie szkoła miała zostać włączona do Liceum Ogólnokształcącego nr V. Jednak to spotkało się z dużym sprzeciwem. Chociaż już wcześniej było wiadomo, że gimnazjum nie zostanie przeniesione, to ostateczną decyzję musiał podjąć prezydent Marcin Krupa. – To była oddolna inicjatywa i prezydent się zgodził – mówi Sławomir Witek, naczelnik wydziału edukacji i sportu UM. Gimnazjum w Ochojcu nie będzie włączone do liceum. W czwartek zostało to oficjalnie potwierdzone. Radni przegłosowali uchwałę, dotyczącą siatki szkół. Zgodnie z nią, od września “dziewiętnastka” zostanie przekształcona w Szkołę Podstawową nr 56.


Tagi:

Komentarze

 1. Mama 31 marca, 2017 at 9:22 am - Reply

  No to jest Podlesie a w Piotrowicach gdzie? Na Brynowie jest na Ligocie jest na Podlesiu też a Piotrowicach będzie chyba z 4 szkoły i żadna klasy integracyjnej nie ma. Co my jakieś podrzutki jesteśmy?

 2. Mama 30 marca, 2017 at 8:46 pm - Reply

  A która szkoła w Piotrowicach będzie miała klasy integracyjne? Tyle podstawówek a ani jednej klasy integracyjnej. A szkoda bo szkołę mam pięć minut od domu a dziecko będę musiała wozić na Kokociniec.

  • Edek 31 marca, 2017 at 8:44 am Reply

   Sp 21 z Podlesia

Dodaj komentarz

*
*