Reklama

Rawa do posprzątania. Można w tym pomóc studentom ASP

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Akcja sprzątania wokół Rawy. W sobotę studenci ASP zapraszają na wspólne oczyszczanie koryta rzeki. Uporządkowany zostanie kilkusetmetrowy odcinek.

Rawa nie należy do czystych. Nie chodzi tu tylko o wodę, ale również o to, co wokół niej. Ludzie wyrzucają śmieci do rzeki, dokładając się do jej zanieczyszczenia. W sobotę, 6 maja, porządek przy Rawie chcą zrobić studenci.

Dla społeczności skupionej wokół Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Rawa – jako istotny element współtworzący tożsamość miasta – stanowi impuls do działań twórczych, a także inspirację do namysłu nad kondycją i skalą degradacji środowiska naturalnego. Z troski o nasze najbliższe sąsiedztwo pojawiła się potrzeba podjęcia bezpośrednich działań przynoszących natychmiastowe efekty” – czytamy na stronie katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

To wydarzenie nie tylko dla studentów. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy nie boją się ciężkiej pracy. Sprzątanie terenu wokół Rawy obejmie około 600-metrowy odcinek w Załężu – od ul. Żelaznej do ul. Baildona. Zbiórka o godz. 10.00 przed budynkiem Straży Miejskiej przy ul. Żelaznej 18. Organizatorzy zapewniają rękawiczki ochronne i worki na śmieci.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*