Reklama

Radni wyrazili zgodę na sprzedaż bez przetargu działki pod restauracją w Dolinie Trzech Stawów

Grzegorz Żądło
Około 0,5 mln zł zapłaci obecny dzierżawca restauracji La Cantina w Dolinie Trzech Stawów za budynek i grunt pod nim. Dziś radni wyrazili na to zgodę, choć nie byli jednomyślni. Przed głosowaniem nie wiedzieli nawet za jaką kwotę ma zostać sprzedana nieruchomość.

La Cantina to jedna z najdłużej działających w Katowicach restauracji. Prowadzi ją spółka La Cantina E. Bułka, J. Zakordoniec. Sam budynek przy ul. Trzech Stawów 22 ma 282,6 m kw. powierzchni użytkowej. Z koeli grunt, który kupi dzierżawca, to dwie działki o łącznej powierzchni 1438 m kw. Umowa dzierżawy została podpisana na czas nieokreślony.

Budynek został wybudowany przez PSS „Społem”. Spółdzielnia wystąpiła do miasta o uwłaszczanie w celu sprzedaży terenu. Jednak miasto nie wyraziło na to zgody. Wtedy pojawiła się propozycja od La Cantiny i od tamtej pory teren wraz z nieruchomością był dzierżawiony przez spółkę. Ta przez lata inwestowała w teren i budynek w Dolinie Trzech Stawów. Zgodnie z szacunkami, La Cantina wydała ok. 750 tys. zł. Biorąc pod uwagę nakłady spółki, wartość samego gruntu wyliczona została na 338 tys. zł. Jednak prezydent postanowił podnieść kwotę sprzedaży terenu razem z nieruchomością do 500 tys. zł.

O tej ostatniej kwocie radni dowiedzieli się na dzisiejszej sesji, kiedy prezydenta zapytał o to radny PiS Bartosz Wydra. – Nie jesteśmy przeciwni, żeby sprzedać ten teren. Były za to wątpliwości co do wartości tej działki. W projekcie uchwały nie ma kwoty, za jaką będzie sprzedana – mówił Wydra.

Marcin Krupa odpowiedział, że „kwota została ustalona w drodze posiedzenia prezydenta” i wynosi około pół miliona złotych.

Za wyrażeniem zgody na bezprzetargową sprzedaż terenu było 16 radnych. 6 wstrzymało się od głosu.

Współpraca Łukasz Kądziołka


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*