Reklama

Radni podnieśli opłaty za parkowanie. Wprowadzili też nowy abonament dla mieszkańców

Grzegorz Żądło
Podczas dzisiejszej sesji rady miasta zostały przegłosowane zmiany w uchwale parkingowej. Najważniejsza z nich to podniesienie stawek za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania.

Według nowego cennika parkowania w Katowicach kierowcy zapłacą 3 zł (zamiast 2 zł) za pierwszą godzinę, 3,6 zł (zamiast 2,4 zł) za drugą, 4,2 zł (zamiast 2,8 zł) i 3 zł za każdą kolejną.

Nowością jest wprowadzenie abonamentu parkingowego dla mieszkańców Katowic. Chodzi o osoby zameldowane w mieście lub rozliczające się tu z podatku dochodowego. Za 200 zł miesięcznie lub 480 zł kwartalnie będzie można bez dodatkowych opłat parkować na terenie całej Strefy Płatnego Parkowania.

Wzrasta opłata dodatkowa za brak opłaconego postoju. Obecnie to 50 zł. Po zmianach będzie to 200 zł, chyba że właściciel samochodu uiści opłatę do 7 dni, wówczas zapłaci 100.

Zlikwidowane zostaną też papierowe druki „karty mieszkańca”, „karty parkingowej” dla przedsiębiorców, „karty pojazdu hybrydowego”, „karty pojazdu współdzielonego” dla operatorów flot oraz imiennego identyfikatora parkingowego, które zostaną zastąpione zapisami w systemie informatycznym MZUiM.

Z przyjęciem zmian głosowało 25 radnych. Przeciw był jeden – Dawid Durał.

Uchwała wejdzie w życie, a wraz z nią nowe stawki, po 14 dniach od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*