Reklama

PZPN: Nie pojedziemy na mecz do Rosji

Redakcja
Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech wydały wspólny komunikat w sprawie meczów barażowych do Mistrzostw Świata, które zostały zaplanowane na 24 i 29 marca. W tym pierwszym terminie Polska ma zagrać z Rosją.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji.

W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań.

W przypadku zwycięstwa z Rosją, finał baraży do MŚ Polska miała rozegrać 29 marca na Stadionie Śląskim ze zwycięzcą meczu Czechy-Rosja.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 25 lutego, 2022 at 10:25 am - Reply

  Brawo !! Czytaliście co wyrabiają innego organizacje sportowe ?? Rosjanie nadal są mile widziani na imprezach międzynarodowych… Wierzyć się nie chce i mam nadzieję że szybko się to zmieni. W przeciwnym wypadku, Europa zasłuży na przebieg linii frontu przez miasta o której mówią: ojciec Pio, ojciec Klimuszko, Alojs Irlmajer.
  Przerażające jest to, że wszystkie te osobistości widzialy kilkadziesiąt lat temu, dokładnie to samo….
  Polecam filmy na YT, najlepiej z kilku źródeł, ponieważ informacje przekazywane przez w/w, mogą się wydawać naciąganiem gumki przez autora filmu.
  W przypadku wielu autorów, odpadnie wam podejrzenie o przekłamania nazw miast itp.
  Niemcy chcieli wysłać Ukraińcom chełmy jak pomóc w obronie swojej ziemi przed agresją Rosji…

  • podajnik 25 lutego, 2022 at 9:49 pm Reply

   O tym że Putin szykuje się do podboju Europy Kaczyński ostrzegał od wielu wielu lat. Trzeba było wspierać a nie być zawsze przeciw pisiorom. Teraz to ty jesteś mądry. Jak ci Youtuba odetną to pierwszy będziesz uciekał z kraju.

   • Piotr 25 lutego, 2022 at 10:38 pm Reply

    Typowe zachowanie pisiora… Łamią praworządność w Polsce, blokują nam pieniądze z UE i boja się odcięcia internetu… Gdzie pisiory są te helikoptery, na które Antonio zerwał kontrakt ? Dlaczego nasza armia nie jest zdolna do działań wojennych w sposób skoordynowany ??!! Słuchasz co mówią polscy generałowie ?? Czy to też chcecie załatwić ideologią przez waszą TV ????

    • podajnik 26 lutego, 2022 at 10:01 am Reply

     Masz na myśli generała Różańskiego i jego kolegów z Układu Warszawskiego którzy przysięgali wierność Polsce Ludowej czyli Moskwie? Na Polsce są nałożone sankcje za mityczny brak praworządności (ukarali Polaków za wybór Pisu) a z Rosją robili interesy i nawet dziś nie chcą odciąć Rosji od Swifta. Jak czytam Ciebie to wiem, że Ty nic nie rozumiesz z tego co się dzieje.

     • Piotr 26 lutego, 2022 at 1:25 pm Reply

      Taki przekręcanie faktów i próby manipulacji ak twoje, rozśmieszają nawet moherowe berety… ;))
      Biedaku…
      Mnie chciał wsadzić do więzienia na 8 lat, prokurator któremu na biurku stało zdjęcie Olka a nie najbliższej rodziny..
      Taki im był oddany…
      Dzisiaj jest to jeden z najbardziej znanych prokuratorow w PIS…
      Napisze o tym książkę jak tylko historia was zdmuchnie…

      • podajnik 26 lutego, 2022 at 2:47 pm Reply

       Nie sprzeczaj się o drobiazgi. Jeśli Putinowi pójdzie dobrze na Ukrainie to pójdzie dalej. Przeciw nam są Niemcy więc nam nie pomogą chyba że zrezygnujemy z własnej suwerenności uznając wyższość prawa europejskiego nad Polską Konstytucją. Wtedy nam pomogą.

     • Sz. 26 lutego, 2022 at 12:52 pm Reply

      Jak już przywołujesz tych co przysięgali wierność polsce ludowej to warto wymienić funkcjonariuszy PIS, zasłużonych w PZPR: Stanisław Piotrowicz – komunistyczny prokurator, Andrzej Kryże wydajacy wyroki na opozycjonistów, Andrzej Aumiller w PZPR do 1990 roku.

      Sankcje na Polskę (a nie „na Polsce”) nałożone są za podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości kontroli politycznej rządzącej większości. UE wskazała 13 ustaw mających wpływ na Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, sądy powszechne, Krajową Radę Sądownictwa, prokuraturę i Krajową Szkołę Sądownictwa.

      Interesy z Rosją to sprowadzany węgiel i gaz tak samo za rządów PiS jak i poprzedników.

      • Piotr 26 lutego, 2022 at 8:02 pm Reply

       Twoi impotenci organizacyjni, mając ciężkie miliardy do dyspozycji, nie potrafili nawet stworzyc spójnej armii !! Gdzie helikoptery. gdzie Patrioty potrzebne jak tlen !! USA sprzedało je nawet Rumunii, pokazując jak mało wiarygodna demokracja jesteśmy dla nich nasadzać !! Szczęście w nieszczęściu dla PiSu to wojna na Ukrainie. W przrzeciwnym wypadku za Pegasusa nie dostalibydcie od USA nawet kapiszonów… Kiedyś tych bandytów rozliczymy za nielegalne podsłuchy !! Dotarło plaskoziemcu ?? 🙂

       • podajnik 26 lutego, 2022 at 10:49 pm Reply

        Nie znasz się na wojskowości, skoro uważasz że śmigłowiec desantowy pomógłby nam w obronie kraju przed Putinem. Nie ma sensu dyskutować, za cienki jesteś. Zresztą popierasz komunistów, a to samo z siebie jest dyskwalifikujące. Putina też byś poparł z ustami pełnymi pustych frazesów.

 2. Hanys 24 lutego, 2022 at 6:30 pm - Reply

  Wolna Ukraina naprzód Ukraińcy wolna Ukraina naprzód Ukraińcy!!!!!!

Dodaj komentarz

*
*