Reklama

Dzisiaj szczepienia przy cmentarzach w Katowicach. Nie trzeba się rejestrować

Łukasz Kądziołka
Akcja szczepień przy okazji Wszystkich Świętych. Obok dwóch katowickich cmentarzy będzie można się zaszczepić w mobilnych punktach.

W niedzielę, 31 października, zaplanowano szczepienia przy dwóch cmentarzach w Katowicach. Punkty szczepień zostaną na jeden dzień otwarte w pobliżu wejścia na cmentarz przy ul. Sienkiewicza. Drugi zespół będzie czekał na chętnych na skwerku przed Biblioteką Śląską, naprzeciwko  wejścia na cmentarz przy ul. Francuskiej. Dostępne będą szczepionki Johnson & Johnson oraz Pfizer. Szczepić mogą się nie tylko jeszcze niezaszczepieni. Można także przyjąć trzecią dawkę. Dotyczy to osób, u których minęło co najmniej 6 miesięcy od ostatniego szczepienia. W przypadku osób zaszczepionych preparatem firmy Johnson & Johnson, jako trzecią dawkę mogą przyjąć tylko Pfizer. Na szczepienia w punktach przy cmentarzach nie trzeba się zapisywać. Trzeba mieć tylko dowód osobisty. Punkty będą otwarte w godz. 10.00-17.00.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w pełni zaszczepionych jest jest 2 381 491 mieszkańców woj. śląskiego, co stanowi 53,01% ogółu populacji regionu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*