Reklama

Punkt szczepień w hali tenisowej w Janowie jest już gotowy

Redakcja
W piątek zakończyły się odbiory techniczne puntu szczepień powszechnych, który powstał w hali tenisowej w Katowicach-Janowie. NFZ dopuścił go do użytku. Tyle że wciąż nie wiadomo kiedy punkt zacznie działać.

Według wstępnych zapowiedzi rządu, samorządowe punkty masowych szczepień miały zacząć funkcjonować od 19 kwietnia. Jednak w tym terminie uruchomionych zostało tylko 16 takich punktów, po jednym w każdym województwie. W śląskim to Bielsko-Biała.

W punkcie w Janowie będzie można wykonywać minimum 500 szczepień dziennie. Wewnątrz znajduje się 6 kabin, w których personel medyczny będzie szczepił umówione osoby. Dodatkowo utworzona została rejestracja, duża przestrzeń dla oczekujących na swoją kolej oraz osobna część poszczepienna, w której każda osoba po szczepieniu będzie proszona o pozostanie przez ok. 15 minut pod okiem medyków, na wypadek wystąpienia niepożądanych odczynów. Przy budynku hali wydzielony został parking dla przyjeżdżających na szczepienie. Powstały także tymczasowe przystanki autobusowe.

Szczepienia w hali ośrodka tenisowego MOSiR w Janowie będą się odbywały od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00-18:00. Punkt rozpocznie szczepienia prawdopodobnie z początkiem maja. Wszystko zależy jednak od dostaw szczepionek.

Na terenie Katowic funkcjonuje 61 punktów szczepień, w tym jeden w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wykaz wszystkich punktów dostępny jest na stronie www.koronawirus.katowice.eu oraz na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Z myślą o osobach, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego, stworzono mobilny punkt szczepień. Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem, żeby umówić termin szczepienia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*