Reklama

Pseudokibice Górnika Zabrze przez kilka miesięcy znęcali się nad 15-latkiem

Redakcja
15-latek był torturowany przez pseudokibiców Górnika Zabrze. Mężczyźni, którzy bili go oraz zmuszali do picia alkoholu i zażywania narkotyków, zostali zatrzymani.

Dwóch pseudokibiców zostało zatrzymanych w związku ze znęcaniem się nad 15-latkiem. Pseudokibice Górnika Zabrze, 17-latek i 20-latek, mieli go torturować od kilku miesięcy. Oprawcy i ich ofiara są z tej samej dzielnicy Rudy Śląskiej, z Goduli. 15-latek początkowo bał się przyznać, że robią mu krzywdę. Sprawę na policję zgłosił w zeszłym tygodniu ojciec nastolatka, po tym jak jego syn wrócił do domu ze złamanym nosem. – Był bardzo mocno poobijany, miał złamany ząb i kciuk oraz inne obrażenia na ciele, które świadczyły o tym, że był przypalany papierosami i że strzelali do niego z pistoletu na metalowe kulki – mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Młodzi mężczyźni zmuszali też nastolatka do picia alkoholu i odurzali narkotykami. Wszystko to miało trwać od października 2022 roku. 15-latek trafił do szpitala, a policjanci przekonali go do ujawnienia danych sprawców. Z ustaleń kryminalnych wynika, że takich ofiar mogło być więcej, dlatego policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, docierając do kolejnych osób. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, rozpijania małoletniego i nakłaniania go do zażywania środków odurzających. Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.


Tagi:

Komentarze

  1. Luk 1 lutego, 2023 at 10:05 pm - Reply

    We dwóch znęcać się nad 15latkiem? Muszą być szanowani na dzielni… To pewnie z gatunku tych co kosze kopią, bo są pewni że nie oddadzą im.

Dodaj komentarz

*
*