Reklama

Przy okazji 50-lecia Spodka, po 12 latach zostanie wymieniony telebim

Redakcja
Miasto po 12 latach wymieni stary telebim w Spodku. Montaż już się rozpoczął, a po zawiśnięciu nowego ekranu różnica w jakości obrazu ma być wyraźna. Inwestycja za ponad 2,2 mln złotych zbiegła się z 50-rocznicą powstania hali.

Trzykrotnie wyższa rozdzielczość, lepszy kontrast i wyginane panele. To największe zalety nowego telebimu, który zawiśnie w Spodku i zastąpi wysłużony sprzęt z 2009 roku. Przy okazji 50-lecia hali widowiskowo-sportowej miasto postanowiło wymienić przestarzały ekran.

Umowa na montaż nowego wiszącego pod kopułą Spodka telebimu została podpisana już w połowie stycznia. Telebim będzie miał podobne wymiary do poprzedniego, ale jakość obrazu ma być nieporównywalnie lepsza. Przede wszystkim trzykrotnie wzrośnie jego rozdzielczość i poprawiony zostanie kontrast za pomocą diod typu black face. Dodatkowo ekran zostanie wykonany metodą bezszwową, co pozwoli uzyskać jednolitą emisję wyświetlanych treści. To bardzo ważne na przykład podczas transmisji meczów siatkówki. Producent zapewnia, że panele ekranu są wyginane, przez co telebim będzie sprawiał wrażenie idealnego owalu. Nowy sprzęt będzie mógł być serwisowany przez jedną osobę, a panel sterujący wyświetlaczem będzie się znajdował na poziomie płyty hali. Do tej pory sterowanie odbywało się w podziemnej części obiektu.

Montaż nowej konstrukcji telebimy rozpoczął się w tydzień temu w poniedziałek. Miasto przeznacza na ten cel kwotę 2 250 900 złotych brutto. W ramach operacji związanej z montażem telebimu wymieniane są także monitory na antresoli, jak i w pomieszczeniach VIP. Cały nowy sprzęt zostanie zamontowany do lipca tego roku. W tym roku na wszystkie prace związane z renowacją i modernizacją Spodka miasto Katowice planuje przeznaczyć kwotę ponad 9 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 5 maja, 2021 at 1:07 pm - Reply

    UM Katowice, z dużym opóźnieniem rozpoczął remont WC w Spodku.
    Oczywiście, nie wyremontowano wszystkich toalet.
    Na jakim etapie jest aktualnie, oraz kiedy zamierza zakończyć wszystkie remonty ?

Dodaj komentarz

*
*