Reklama

Przy lotnisku w Pyrzowicach powstanie hotel sieci Marriott

Ł. K.
W rok przy lotnisku w Pyrzowicach ma powstać nowoczesny hotel nowej marki sieci Marriott. Znajdzie się w nim  100 pokoi, a ich standard będzie trzygwiazdkowy. Inwestor, państwowa spółka Chopin Airport Development, podpisał już umowę z wykonawcą.

Będzie miał 5 kondygnacji, 100 pokoi i designerskie wnętrze. Hotel Moxy to nowa marka sieci Marriott. – Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki naprzeciwko Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – zapewnia Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. To spółka należąca do Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, właściciela Lotniska Chopina w Warszawie oraz portu lotniczego Zielona Góra-Babimost.

Hotel ma być propozycją dla nieco młodszych klientów. Będzie w nim szybkie połączenie Wi-Fi, całodobowy bar i gry planszowe, a w pokojach ekrany TV z dostępem do sieci i gier. – Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg. Liczby pozwalają nam wierzyć, że budowany przez Chopin Airport Development hotel Moxy będzie komercyjnym sukcesem – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym znajdującym się przy lotnisku. Prace budowlane rozpoczną się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Inwestycję zrealizuje spółka IDS-BUD z Warszawy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*