Reklama

Przez prawie pół roku zamknięty będzie wiadukt nad autostradą A4, a potem kolejny

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Od 3 sierpnia zamknięty będzie wiadukt nad autostradą A4 w ciągu ul. Mysłowickiej w Katowicach. Powodem są prace remontowe, które przeprowadzi Stalexport Autostrada Małopolska. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca 2022 roku, a potem zaczną się kolejne, tuż obok.

Z powodu remontu wiaduktu przejazd nim będzie niemożliwy zarówno dla kierowców samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Ci ostatni zostaną skierowani objazdem poprowadzonym ulicami: Ceramiczną, Górniczego Stanu i Kosmiczną. Na skrzyżowaniu ulic Górniczego Stanu i Kosmicznej będzie dodatkowa tymczasowa sygnalizacja świetlna. Z kolei objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony poprowadzony będzie ulicami: Szopienicką, Bagienną/Krakowską, Katowicką, Bończyka, Obrzeżną Zachodnią.

W czasie remontu wiaduktu, który obejmie wymianę nawierzchni, chodników i balustrad, a także renowację konstrukcji stalowej z podporami, pojawią się też utrudnienia na samej autostradzie A4. Będą to ograniczenia na wygrodzonych odcinkach. Cały czas zachowana ma być przejezdność dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Kiedy zakończy się remont wiaduktu w ciągu ul. Mysłowickiej, rozpocznie się modernizacja kolejnego obiektu, na ul. Szopienickiej. Ten wiadukt też ma zostać czasowo zamknięty, od stycznia do końca czerwca 2023 r.


Tagi:

Komentarze

  1. Mikołaj 28 lipca, 2022 at 12:04 pm - Reply

    Panie Redaktorze,

    proszę opisać, że PKP wspólnie z miastem chce zamknąć KOMPLETNIE ruch na osi północ-południe na CZTERY LATA dla samochodów osobowych. Oznacza to ABSOLUTNY paraliż miasta i brak dostępu z południa do centrum poza tory kolejowe. Bocheńskiego też zostanie zapewne zamknięta. Rozumiem ograniczenia wjazdu do centrum, drogie parkowanie wymuszające rotację miejsc, dostosowanie miasta dla pieszych i rowerzystów etc. jako proces ale nie PRZECIĘCIE ŻYWEJ TKANKI MIASTA na PÓŁ.

Dodaj komentarz

*
*