Reklama

Przez miasto przeszedł kolorowy pochód. Rozpoczął się I Festiwal Krypty Absurdu [WIDEO]

Szymon Kosek
Wczoraj w klubie Absurdalna odbyła się pierwsza festiwalowa projekcja – uczestnicy obejrzeli film „Kung Fury”. Potem ulicami Katowic przeszła absurdalna parada, która zakończyła się pokazem tańca z ogniem.

– O filmie, który dziś oglądaliśmy, było głośno, jeszcze zanim powstał. Jego twórcy zbierali na niego pieniądze na amerykańskim odpowiedniku Polakpotrafi i uzbierali ok. 600 tys. dolarów – mówi Paweł Trzepizur, jeden z organizatorów festiwalu. Jak widać, zainteresowanie takim kinem nie słabnie. Niektórzy stawiają je ponad dużymi, popularnymi produkcjami. – Nie lubię filmów, które teraz puszcza się w kinach. Wydaje się na nie mnóstwo pieniędzy, ale fabularnie te filmy nie wnoszą niczego wartościowego – mówi Krzysztof, jeden z uczestników imprezy.

Po projekcji uczestnicy przeszli ulicami Dworcową, Mielęckiego i Staromiejską na plac przed Teatrem Śląskim. Punktem kulminacyjnym był pokaz fireshow. –Myślę, że czegoś takiego brakuje w Katowicach, może pokusimy się o częstsze imprezy tego typu. Jarmarki, które odbywają się na rynku, już wszyscy znamy. Fajnie, gdyby działo się tu coś więcej, żeby grała muzyka, było jasno i kolorowo – dodaje Trzepizur.

ZOBACZ WIDEO Z ZABAWY NA RYNKU

Kolejne seanse odbędą się już dzisiaj. O godz. 18.35 w klubie Absurdalna będzie można obejrzeć film pt. „To die is hard”. Potem festiwal przeniesie się do klubu Drzw Zwane Koniem, gdzie wyświetlony zostanie film-niespodzianka. Więcej informacji na stronie festiwalu na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*