Reklama

Przewodniczący rady miasta: Prezydent Marcin Krupa znajdzie się wśród 10 najwybitniejszych katowiczan w historii

Marcin Krupa.

Grzegorz Żądło
Maciej Biskupski, przewodniczący Rady Miasta Katowice, stwierdził w Radiu Piekary, że wśród najwybitniejszych katowiczan w historii widzi Piotra Uszoka, a w „pewnej perspektywie” również obecnego prezydenta Marcina Krupę.

Kilkanaście dni temu Maciej Biskupski był gościem Marcina Zasady w „Rozmowie dnia „Radia Piekary. Dyskusja toczyła się przede wszystkim wokół otwierającego się za chwilę Panteonu Górnośląskiego. Zasada zapytał przy okazji przewodniczącego katowickiej rady miasta o dziesięciu najwybitniejszych, jego zdaniem, katowiczan w historii.

Ja jestem zdecydowanie jasno określony, jeśli chodzi o dziesięciu najwybitniejszych katowiczan, aczkolwiek nie będę wymieniał, bo niektórzy jeszcze żyją – odpowiedział Biskupski. – Myślę na pewno o prezydencie Uszoku, który miał olbrzymi wpływ na rozwój Katowic i myślę, że historia to oceni. Ale takie postacie jak chociażby Kazimierz Kutz, bez wątpienia. Myślę, że Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj-Górecki.

Ziętek? – zapytał Zasada. – Z pewnością również – odpowiedział Biskupski.

Goeppert-Mayer? – Z pewnością również.

Grundmann, Holtze, Winckler – ojcowie założyciele miasta Katowice? – Z pewnością.

Wilhelm Szewczyk? – Być może kwestia nieco bardziej dyskusyjna, ale na pewno ta postać w jakiś sposób zapisała się w historii miasta Katowice i woj. śląskiego, ale nie jest taką jednobarwną postacią, zresztą jak większość wymienionych przed chwilą osób. Zakładam, że w pewnej perspektywie również prezydent Marcin Krupa, zobaczymy.

– Może też Maciej Biskupski? – Absolutnie nie – zakończył ten wątek przewodniczący rady miasta.


Tagi:

Komentarze

 1. Bon 9 lipca, 2022 at 7:05 am - Reply

  Uszok i Krupa to najgorsi prezydenci UPS przepraszam deweloperzy !!!!! Bo prezydent dba o swoich mieszkańców i rozwiązuje z nimi problemy!!!!!

 2. Danuta 8 lipca, 2022 at 1:06 pm - Reply

  Zdecydowanie beton banki apteki zieleni coraz mniej slamsy w Szopienicach na Morawa i nie tylko jak były tak są z grzybem,pleśnią.Mieszkania socjalne powinny być upublicznione dla kogo są bo na pewno nie dla potrzebujących.Mieszkania wybudowane z zasobów U.M są wciąż podnoszone przez najgorsza admin.czyli T B S a zieleń w koło od 12 lat nie zadbana od czasu przeprowadzki na Sportowej.

 3. Jan 6 lipca, 2022 at 9:46 am - Reply

  Łeeehhhheee

 4. Ciekawy 5 lipca, 2022 at 8:02 pm - Reply

  Co oni tam biorą?

 5. Piotr 5 lipca, 2022 at 1:41 pm - Reply

  xDD

 6. Grucha 5 lipca, 2022 at 12:22 pm - Reply

  Widać przyszła nowa dostawa wazeliny do hurtowni. No i dobrze, bo tutaj wiadrami trzeba kupować, na tubki za drogo by wyszło

 7. Art 5 lipca, 2022 at 10:19 am - Reply

  Oho, chyba włażenie w (niedopowiedzenie) ma jakiś „ukryty” cel…spółka jakaś? Posadka? Okaże się już wkrótce…

  • Rt 5 lipca, 2022 at 5:59 pm Reply

   Masakra uszok Krupa chyba za to że zabetonowali Katowice !!! Ci ludzie tylko szkodzą miastu !!!! Liczba mieszkańców stale maleje więc do jest odpowiednik jakimi są ludźmi Krupa uszok !!!

Dodaj komentarz

*
*