Reklama

Przerwa w pracach na rondzie. W weekend tramwaje będą kursowały normalnie

Redakcja
Prace przy katowickim rondzie zostaną przerwane na weekend. Tramwaje Ślaskie postanowiły zmienić harmonogram robót tak, żeby pasażerowie mogli od dzisiaj pojechać w kierunku Chorzowa. Powodem decyzji jest przedostatni wakacyjny weekend i festiwal w Parku Śląskim.

Trwające prace przy katowickim rondzie zakończą się szybciej niż planowano. Modernizacja torowiska ruszyła we wtorek i jest spowodowana zużyciem rozjazdów i zwrotnic. Na weekend prace zostaną przerwane.
Oznacza to, że od piątku do poniedziałku nie będzie utrudnień w kursowaniu tramwajów. Na prośbę Tramwajów Śląskich wykonawcy przyspieszyli prace. – Dzięki intensywnym działaniom pracowników spółki i firm realizujących prace, harmonogram robot został zmieniony, a działania na tym etapie w bardzo dużym stopniu zintensyfikowane, dzięki czemu w weekend pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów w pełnym zakresie – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich. Powodem zmian jest rozpoczynający się dzisiaj Fest Festival oraz przedostatni weekend wakacji. Prawdopodobnie w kierunku Chorzowa ruch będzie spory. Dlatego dzisiaj, ok. godz. 14.00 ruch tramwajów w relacji Katowice – Chorzów zostanie przywrócony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Po kilku latach znika przystanek tymczasowy przy Spodku

Po weekendzie, 26 sierpnia, prace zostaną wznowione, ale będzie realizowany już drugi ich etap. Tramwaje przez kilka dni nie będą kursowały z i do Siemianowic Śląskich. Cała modernizacja powinna zakończyć się 31 sierpnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*