Reklama

Przeniesienie zasobów firmy do chmury – czy to ma sens?

Coraz więcej katowickich przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie zasobów firmy do przysłowiowej chmury. Na czym właściwie polega ten proces? Dlaczego warto zastanowić się nad przeniesieniem danych firmowych na serwery zewnętrzne i podjęciem współpracy z firmą świadcząca usługi w zakresie administrowania chmurą? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań poznasz w dalszej części tekstu więc bez zbędnego przedłużania – zapraszamy do dalszej lektury!

Technologia chmurowa – co to takiego

Poprzez technologię chmurową rozumiemy przechowywanie danych na serwerach zewnętrznych. Użytkownik ma do nich dostęp z każdego miejsca na ziemi – warunkiem jest bycie w zasięgu internetu oraz posiadanie dostępu do danego serwera. Komputer firmowy może leżeć spokojnie w biurze – ze względu na to, że dane są przechowywane na dyskach serwera zewnętrznego, to użytkownik może korzystać z dowolnego laptopa, komputera, telefonu czy tabletu.

Dane firmowe w chmurze – największe zalety

Jakie są największe zalety wdrożenia rozwiązań chmurowych do modelu prowadzenia firmy?

  • Pełen dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi.
  • Zerowe ryzyko utraty danych firmowych spowodowane zdarzeniami losowymi.
  • Możliwość pełnego wykorzystania możliwości nowoczesnych systemów erp (systemów zarządzania przedsiębiorstwem).
  • Oszczędność danych na dyskach twardych komputerów firmowych.
  • Firmowe zasoby możemy przetwarzać przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia mobilnego.
  • Możliwość korzystania z zasobów 24/7 (również poza godzinami otwarcia firmy).

Zasoby firmy w chmurze – bezpieczeństwo danych w chmurze

Firmowe zasoby przechowywane na serwerach zewnętrznych są w praktyce dużo bezpieczniejsze niż w przypadku przechowywania ich na komputerze biurowym. Chmura NFON Claudya, chmura Microsoft lub DataCenter365.pl – to chmury złożone z serwerów posiadających dużo mocniejsze zabezpieczenia niż standardowy antywirus.

Wyżej wymienione chmury administrowane są przez firmy IT takie jak Lizard, która współpracuje w tym zakresie z przedsiębiorcami z Katowic i regionu Dolnego Śląska. Warto w tym miejscu dodać, że dane firmowe nie są zagrożone wyłącznie atakami hakerskimi – równie niebezpieczne mogą być zdarzenia losowe takie jak zalanie biura, pożar lub kradzież sprzętu firmowego

Administracja firmową chmurą – Katowice

Katowice wraz z całą konurbacją górnośląską są wyznacznikiem rozwoju cyfrowego na płaszczyźnie biznesowej dla reszty Polski – nowoczesne przedsiębiorstwa działające w tym wysoce zurbanizowanym regionie chętnie korzystają z rozwiązań chmurowych. Pozwala to między innymi na zwiększenie bezpieczeństwa firmowych danych oraz wpływa na wygodę zarządzania firmą.

Lizard jest jedną z firm z sektora IT, która świadczy usługi w zakresie administracji danych w chmurze dla firm z Dolnego Śląska. Korzystanie z usług świadczonych przez zewnętrzną firmę IT taką jak https://lizard.pl/uslugi-it/oddzial/katowice/, jest korzystniejszym z punktu ekonomicznego rozwiązaniem niż tworzenie serwerowni dedykowanej na potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*