Reklama

W Katowicach odbędzie się protest przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji i założeniu nowej instytucji

Redakcja
Kobiety przeciwko utworzeniu Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii oraz zaostrzeniu prawa do aborcji. W Katowicach odbędzie się manifestacja w odpowiedzi na dwa projekty ustaw.

Nowe projekty dotyczące kobiet trafią pod obrady Sejmu. Dlatego w całej Polsce trwa mobilizacja do kolejnych manifestacji. W największych miastach można spodziewać się w środę dużych zgromadzeń. Właśnie jutro posłowie będą decydowali o losie dwóch projektów ustaw, które dotyczą bezpośrednio zakładania rodziny.
Pierwszy projekt, poselski, złożyła na początku listopada grupa posłów PiS. Wśród nich Bartłomiej Wróblewski, autor wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, po którym zapadło orzeczenie ograniczające prawo do aborcji. Tym razem posłowie starają się o utworzenia Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii. Instytut ma m.in. zbierać dane o zjawiskach i procesach demograficznych, a także opiniować ustawy pod kątem ich wpływu na dzietność. Prezes instytutu ma mieć uprawnienia prokuratorskie.
Druga inicjatywa ustawodawcza to pomysł antyaborcyjnych środowisk. Fundacja Pro – Prawo do Życia domaga się tym razem całkowitego zakazu aborcji. Jak można przeczytać na stronie inicjatywy ustawodawczej, „za pozbawienie życia człowieka przed narodzeniem proponowana ustawa przewiduje kary analogiczne do tych za pozbawienia życia każdego innego człowieka„.

Dlatego 1 grudnia, w trakcie 43. posiedzenia Sejmu, zorganizowane zostaną protesty kobiet w wielu polskich miastach. W Katowicach manifestację zaplanowano na ul. Mariackiej o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian 1 grudnia, 2021 at 7:17 am - Reply

    A patrzymy z odrazą i pogarda na Talibów, że wprowadzają swoje restrykcyjne prawo oparte na fundamentalistycznej wierze…

Dodaj komentarz

*
*