Reklama

Prokuratura w Katowicach przeniesie się na Załęże. Jest konkurs architektoniczny

Redakcja
Nowa siedziba prokuratury w Katowicach. Na Załężu ma powstać jeden budynek, który pomieści prokuratury różnego szczebla. Katowicki SARP ogłosił konkurs architektoniczny. Pula nagród to ponad 100 tys. złotych.

O planach przeniesienia Prokuratury Okręgowej w Katowicach i innych prokuratur zrobiło się głośno około 3 lata temu. W 2018 roku Katowice przekazały Prokuraturze Okręgowej teren w Załężu. To działka o powierzchni 3,5 ha położona pomiędzy ulicą Gliwicką (numer adresowy 273) a DTŚ-ką, tuż obok firmy Mazak. Ma tu powstać siedziba sześciu katowickich prokuratur i będzie tu pracowało około 500 osób.

Dwa lata temu szef Prokuratury Okręgowej zapowiadał, że projekt będzie gotowy do końca 2018 roku. Jednak  dopiero teraz rozpoczęły się działania w tym kierunku. Na zlecenie katowickiej prokuratury SARP przeprowadzi konkurs. Jego efektem ma być wybranie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej nowej siedziby prokuratury. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym architekci przedstawią studium, które będzie oceniane pod kątem m.in. oryginalności rozwiązań przestrzennych i uwzględnienia reprezentacyjnej lokalizacji przy jednej z głównych dróg dojazdowych do centrum aglomeracji. Drugi etap będzie już wymagał przedstawienia konkretnych rozwiązań koncepcyjnych, a kryteria będą jeszcze bardziej wymagające.
Łącznie pula nagród wyniesie 145 tys. zł. Autorzy zwycięskiej pracy otrzymają 50 tys. zł i zaproszenie z wolnej ręki do przetargu na projekt. Druga i trzecia nagroda to odpowiednio 30 i 20 tysięcy złotych. Wręczone mogą też zostać 3 wyróżnienia, po 15 tys. zł każde. Na składanie projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie jest czas do 9 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*