Reklama

Projekty do Budżetu Obywatelskiego można składać jeszcze przez tydzień 

Łukasz Kądziołka
Tylko tydzień został na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Można to zrobić nie tylko tak jak w poprzednich latach, ale tym razem również przez internet.

Tydzień temu wniosków było 63. Jednak jak pokazują poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego, najwięcej mieszkańców zgłasza swoje pomysły w ostatnich dniach. Czasu pozostało niewiele. W tym roku wniosek można złożyć na dwa sposoby. To nowość, bo do tej pory formularz był dostępny wyłącznie w formie papierowej. Przypomnijmy, że wnioski mogą składać osoby zameldowane w Katowicach (lub, w przypadku projektów lokalnych, w danej dzielnicy), które ukończyły 16 lat (młodsze osoby muszą mieć podpis opiekuna prawnego). Aby wniosek był ważny potrzebne jest zebranie pod nim odpowiednio 15 (dla projektów lokalnych) i 45 (dla projektów ogólnomiejskich) podpisów. Gotowy wniosek można złożyć osobiście w wydziale komunikacji społecznej (Rynek 13, pok. 205) lub przesłać pocztą. Jest też możliwość skorzystania z adresu email: [email protected]. Nowość to formularz online, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłosić projekt bez wychodzenia z domu. Formularz wraz z instrukcją jest dostępny TUTAJ. Natomiast najważniejsze informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego są dostępne TUTAJ.

Projekty do Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do przyszłego piątku, 10 maja, do północy. Weryfikacja wniosków potrwa od 13 maja do 23 sierpnia, a dzień później okaże się które z nich zostały zakwalifikowane do głosowania. To odbędzie się w tym roku na nowych zasadach, o których piszemy TUTAJ, w dniach 10-23 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*