Reklama

Projektowanie katalogów – najważniejsze zasady

Stworzenie folderu reklamowego, który skutecznie zachęci do skorzystania z oferty, to trudne zadanie. Do projektowania katalogów potrzebna jest znajomość zasad marketingu, poczucie estetyki, a także umiejętności kreatywnego zaprezentowania informacji. Istnieją jednak pewne zasady, które ułatwią Ci przygotowanie projektu katalogów, dzięki którym Twoja firma zyska dodatkowych klientów.

Do czego wykorzystać katalogi firmowe?

Wiele firm popełnia podstawowy błąd, odchodząc od papierowej formy prezentacji swojej oferty. Warto pamiętać, że nie każdy klient jest zwolennikiem nowych technologii i chętniej korzysta z tradycyjnych formatów reklamowych. Ograniczanie działań marketingowych jedynie do internetu, może spowodować, że przekaz trafi do węższego grona odbiorców. Katalogi firmowe mają wiele zalet i zastosowań. Możesz je wykorzystać do prezentacji oferty w swojej siedzibie, na spotkaniach biznesowych czy podczas eventów branżowych, dlatego warto się na nie zdecydować.

Projektowanie katalogów – samodzielnie czy z pomocą?

Podczas projektowania folderów należy pamiętać o tym, że musi on spełniać określoną funkcję. Wszystkie jego elementy muszą być odpowiednio dopasowane, aby całość prezentowała się estetycznie i zachęcała do skorzystania z promowanych usług. Żeby mieć pewność, że projekty katalogów będą uwzględniały wszystkie najważniejsze kwestie, warto to zadanie zlecić profesjonalistom, jak na przykład OpenPrint – https://www.openprint.pl/projektowanie-katalogów. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem katalogów reklamowych, ale także ich wydrukiem, dlatego może kompleksowo zrealizować zlecenie.

Rozplanowanie elementów graficznych

Pierwszą zasadą, którą stosuje się podczas projektowania folderów, jest zachowanie czytelności przekazu. Wszystkie elementy graficzne oraz tekstowe, muszą być zaprojektowane tak, aby były atrakcyjne dla odbiorcy. Ważne więc jest to, aby zbyt duża ilość tekstu lub nagromadzenie zdjęć, nie powodowały chaosu, a wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Projekty katalogów muszą uwzględniać nie tylko wielkość grafik, ale także ich rozmieszczenie.

Czytelny przekaz

Foldery reklamowe nie są jedynie formą materiałów promocyjnych, ale stanowią także wizytówkę firmy. Katalogi firmowe muszą więc zawierać informacje na temat przedsiębiorstwa i oferowanych usług. Dodatkowo powinny dawać jasny przekaz, który zachęci do skorzystania z oferty, zachęcając jednocześnie do podjęcia owocnej współpracy. Katalogi firmowe mają duży wpływ na profesjonalny wizerunek firmy, dlatego projekt musi być przemyślany i atrakcyjny w odbiorze.

Odpowiedni format

Liczba stron folderu oraz jego wielkość zależy od nakładu materiałów, które mają się znaleźć w katalogu firmowym. Najmniejszym formatem wykorzystywanym w projektowaniu katalogów reklamowych jest A6, jednak trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze się on sprawdzi. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem jest A4, gdyż pozwala na czytelne zaprezentowanie informacji w formie graficznej i tekstowej. Można zdecydować się także na nietypowe formaty, indywidualnie dopasowane do branży i projektu.

Dlaczego warto inwestować w katalogi firmowe?

Większość osób jest wzrokowcami i łatwiej im zapamiętać informacje w formie graficznej. Projektowanie katalogów powinno być zatem ukierunkowane na zaprezentowanie produktów i usług w formie zdjęć, grafik czy wykresów, zamiast ściany tekstu. Takie katalogi firmowe stanowią skuteczne narzędzie marketingowe i mogą ułatwić nawiązanie kontaktów biznesowych. Dodatkowo foldery mają wartość wizerunkową, dając jasny komunikat, że firma jest profesjonalna i godna zaufania.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*