Reklama

Projekcja na ścianie urzędu, nocne zwiedzanie i koncerty na pl. Sejmu Śląskiego

Tak wyglądał mapping 3D w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Redakcja
Nocne wydarzenie dla całej rodziny w urzędzie i na placu Sejmu Śląskiego. Z okazji setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego powstała specjalna wystawa, odbędą się koncerty i multimedialne widowisko. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Rozpoczęły się obchody 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich. Dla upamiętnienia wybuchu I powstania odbędzie się dzisiaj nocne wydarzenie dla całych rodzin. Potrwa od godziny 18.00 do północy. Wszystko rozpocznie się animacjami dla dzieci i koncertami na pl. Sejmu Śląskiego – występem Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Następnie będzie można posłuchać Orkiestry Dętej Katowice, a po niej bluesowy koncert Macieja Lipiny z zespołem. W międzyczasie ruszy zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nocne oprowadzanie z przewodnikiem to tym razem nie tylko ciekawostki z historii gmachu. To również wystawa przygotowana przez Grzegorza Kamińskiego, nauczyciela i miłośnika historii z Toszka. Na ekspozycję pt. „Od insurekcji kościuszkowskiej do Powstań Śląskich” składa się 3 tysiące figurek ołowianych żołnierzyków ukazujących walkę Polaków o niepodległość. Zwiedzać budynek urzędu można od 19.00, a ostatnie wejście zaplanowano na godz. 00.30.
Jedni będą zwiedzać, a inni mogą popatrzeć na fasadę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od godz. 21.30 będzie na niej wyświetlana projekcja. Multimedialny pokaz ma być nie tylko widowiskową rozrywką, ale również lekcją historii. 20-minutowe pokazy z wykorzystaniem mappingu 3D i muzyką w specjalnie przygotowanych aranżacjach będą dotyczyły rocznicy powstań śląskich. Projekcja na budynku Sejmu Śląskiego będzie powtarzana co pół godziny, aż do północy. Plakat wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*