Reklama

Problem z egzaminami na prawo jazdy w Katowicach. Przyjeżdżają zdawać osoby z Krakowa

Łukasz Kądziołka
WORD w Katowicach ma coraz większe problemy, bo coraz dłużej czeka się na termin egzaminu na prawdo jazdy. Brakuje egzaminatorów, ale tym razem powodem nie jest koronawirus.

Jeśli ktoś zapisze się dzisiaj, to zdawać będzie najprędzej w grudniu. Nawet dwa miesiące trzeba czekać na egzamin na prawo jazdy w Katowicach. Tutejszy WORD w tym tygodniu musiał odwołać pierwsze egzaminy praktyczne. Możliwe, że to dopiero początek problemów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Na razie odczują je osoby, które miały zdobyć uprawnienia do kierowania motocyklami. Do 23 października nie odbędą się egzaminy w kat. AM, A1, A2, A.
Jak tłumaczy zastępca dyrektora ds. egzaminów i nadzoru WORD Katowice, powodem tej decyzji były nie tylko kiepskie warunki pogodowe, ale również braki kadrowe. Te są z dnia na dzień coraz większe. – W związku z chorobowymi nieobecnościami egzaminatorów jesteśmy zmuszeni w pewnym stopniu odwoływać egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy – mówi Mariusz Ogłoziński. Dodaje, że powodem nie jest koronawirus, ale zwykłe zwolnienia lekarskie. Około 1/3 załogi egzaminatorów w WORD Katowice aktualnie nie pracuje. – Wykorzystujemy tych egzaminatorów, którzy mieliby prowadzi egzaminy w kategorii A przy egzaminach do kategorii B. Tak, żeby ta najbardziej oblegana kategoria jak najmniej kłopotów naszym klientom spowodowała – mówi Ogłoziński.

Czas oczekiwania na termin egzaminu może się cały czas wydłużać. Do braku egzaminatorów dochodzi jeszcze kilka innych czynników wydłużających oczekiwanie. Jesień jest okresem, gdy bardzo dużo osób przystępuje do egzaminów. Dodatkowo w tym roku działalność w WORD-ach została na jakiś czas zawieszona, więc wiele terminów zostało przełożonych. Możliwe też, że zwiększone zainteresowanie egzaminami na prawo jazdy wynika z epidemii, bo część osób decyduje się zamienić transport publiczny na indywidualny. Poza tym do Katowic trafiają też osoby z innych miast, w których o egzamin jest jeszcze trudniej. WORD w Katowicach ma na przykład klientów z Krakowa, bo tam czeka się jeszcze dłużej. Pierwsze wolne terminy to styczeń przyszłego roku.

Z powodu braków kadrowych WORD Katowice poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku egzaminatora. Wczoraj na stronie ośrodka pojawiła się oferta pracy. Szczegóły są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. glosuj 19 października, 2020 at 3:32 am - Reply

    a jak jest ze zdawalnoscia egaminiow ? dalej reperuja budzet ?

Dodaj komentarz

*
*