Reklama

Prezydent Siemianowic żąda od PiS-u usunięcia hasła kampanii. Sam szykuje się do wyborów

Ł. K.
Prawo i Sprawiedliwość nie ma prawa wykorzystywać hasła Polska Jest Jedna. Tak uważa prezydent Siemianowic Śląskich oraz założyciel i przewodniczący partii pod tą samą nazwą. Jego zdaniem to „celowe działanie po to, żeby zmanipulować i wprowadzić w błąd Polaków”.

Dzisiaj prezydent Siemianowic Śląskich pojawił się przed budynkiem poczty w Katowicach, żeby nadać przedsądowe wezwanie do zarządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o trwającą kampanię partii rządzącej, której hasło to Polska Jest Jedna. Pod tą samą nazwą od kilkunastu miesięcy działa ruch założony przez Rafała Piecha, a kilka miesięcy temu zarejestrowana została partia polityczna, której jest przewodniczącym. – Wychodzi na to, że PiS bardzo obawia się tego oddolnego ruchu, którego dzisiaj już tak naprawdę nie da się zatrzymać, bo się bardzo mocno rozwija – mówi Piech.

Jak twierdzi, od samorządowców, członków Prawa i Sprawiedliwości, napływają do niego głosy, że postanowili nie brać udziału w konwencji partyjnej po tym, jak dowiedzieli się o nowym haśle. – To jest po części celowe działanie po to, żeby zmanipulować i wprowadzić w błąd Polaków. Jakoby Polska Jest Jedna i PiS to była jedna organizacja – mówi przewodniczący PJJ. Uważa, że nie chodzi tylko o przepisy, ale również przyzwoitość, bo PiS najbardziej podzielił Polaków. Dlatego do zarządu partii wysłano wezwanie do usunięcia wpisów i hashtagów.

Rafał Piech potwierdził też, że jego partia weźmie udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. – Ja też podjąłem decyzję o tym, że będę kandydował do Sejmu – mówi i dodaje: – Jest duża potrzeba, ludzie szukają czegoś „czystego”, całkowicie nieskażonego żadną partia polityczną, która ma dzisiaj reprezentację w Sejmie. W swoim programie PJJ chce zająć się w pierwszej kolejności energetyką. Zdaniem Piecha w dalszym ciągu węgiel powinien pozostać głównym źródłem energii w Polsce.


Tagi:

Komentarze

  1. m 26 kwietnia, 2023 at 4:46 pm - Reply

    Kariera w iście amerykańskim stylu, od zamiatacza do prezydenta.

  2. anonimus 26 kwietnia, 2023 at 11:57 am - Reply

    siemianowice to stara dzielnica katowic najkorzystniejj byloby dla wszystkich aby siemianowice czym predzej zostaly dolaczone zpowrotem do katowic ,to kwestia decyzzji a nie srodkow …..,wyglupy polityczne pozostawcie na inna okazje 1

  3. Dd 26 kwietnia, 2023 at 11:09 am - Reply

    chwytliwe hasła dla pewnej grupy. Siemianowice też wymagają dużego nakładu inwestycji. słabo to widzę

Dodaj komentarz

*
*