Reklama

Prezydent Katowic przekazał papieżowi pojazd elektryczny

Źródło: https://www.facebook.com/krupamarcinpl.

Redakcja
Prezydent Katowic Marcin Krupa przekazał dziś w Watykanie papieżowi Franciszkowi trójkołowy pojazd elektryczny. To finał pielgrzymki elektrycznymi samochodami, która kilka dni temu wyruszyła z Katowic do Rzymu.

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem zapamiętam do końca życia! Przekazaliśmy dziś Ojcu Świętemu trójkołowy pojazd elektryczny z Katowic. Wydarzenie to zrobiło prawdziwą furorę wśród pielgrzymów zgromadzonych na placu Świętego Piotra w Watykanie. Była to doskonała okazja do promowania naszego miasta w skali globalnej. Pojazd z logo #Katowice będzie używany przez Gwardię Szwajcarską. Miłym akcentem było dla mnie to, że Katowice były rozpoznawane wśród gości z różnych stron świata, m.in. ze względu na organizację zeszłorocznego Szczytu Klimatycznego – napisał na swoim profilu na Facebooku Marcin Krupa.

Przekazanie trójkołowego pojazdu elektrycznego papieżowi to finał 1. Emobilnej Pielgrzymki której organizatorem był Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu z Katowic. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Za promocję podczas pielgrzymki Katowice zapłaciły 40 tys. zł brutto. W praktyce pieniądze zostały przeznaczone na zakup trójkołowego pojazdu dla papieża.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*