Reklama

Prawie trzech chętnych na jedno mieszkanie w Nowym Nikiszowcu

Redakcja
Po tygodni od rozpoczęcia naboru, wniosek o mieszkanie w Nowym Nikiszowcu złożyło prawie 1500 osób. Oznacza to, że na jeden lokal przypada prawie trzech chętnych. Wnioski można składać do końca stycznia.

Nabór chętnych do zamieszkania w Nowym Nikiszowcu rozpoczął się 11 stycznia. Już pierwszego dnia liczba chętnych przekroczyła tysiąc. W kolejnych dniach zgłosiło się jeszcze kilkaset osób. Do wczoraj spłynęły 1492 wnioski. Wśród ubiegających się o najem mieszkania, najwięcej chętnych chce wprowadzić się do lokali dwupokojowych, na które złożono 661 wniosków. 614 zgłoszeń dotyczy mieszkań trzypokojowych, z kolei w czterech pokojach chce zamieszkać 217 aplikujących.

W przypadku, jeśli na dane mieszkanie będzie więcej chętnych -a już widać, że taka sytuacja wystąpi – potencjalni najemcy zostaną „uszeregowani” na podstawie kryteriów punktowych. O tym za co przyznawane są punkty, szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. W przypadku równej liczby punktów, decyduje kolejność złożenia wniosku.

W Nowym Nikiszowcu, który jest rządową inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus, powstanie 513 mieszkań. W inwestycji znalazły się mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. W przypadku M2 metraż wynosi od 41 mkw. do niespełna 52 mkw. Dwupokojowych mieszkań powstaje 236. Z kolei mieszkań trzypokojowych jest 196, a ich metraż to od 52 m kw. do 80 m kw. Inwestycja mieści również 81 mieszkań czteropokojowych. Ich powierzchnia wynosi od 70 mkw. do prawie 95 mkw. Przewidziano także 14 lokali usługowych zlokalizowanych w parterach budynków o powierzchni od 32 mkw. do 219 mkw.

Rekrutacja najemców odbywa się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.katowice.mdr.pl. Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku do 31 stycznia oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 roku.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej. Chodzi o sprawdzenie czy przyszli najemcy są w stanie wykazać odpowiedni dochód. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Zgodnie z założeniami, wszystkie etapy naboru potrwają około czterech miesięcy, a zawieranie umów z pierwszymi najemcami powinno ruszyć w maju.


Tagi:

Komentarze

  1. reksio 19 stycznia, 2021 at 10:56 pm - Reply

    coś tam jednak pisowi wyszło.

Dodaj komentarz

*
*