Reklama

Prawie milion złotych dla piłkarzy GKS Katowice za awans z trzeciej do drugiej ligi

Grzegorz Żądło
Piłkarze i sztab GKS Katowice dostaną do podziału około 800 000 złotych. To premia za awans z trzeciej do drugiej ligi.

W ostatnim sezonie trzeciej ligi (z nazwy II) GKS Katowice zajął drugie miejsce, które premiowane było awansem do drugiej ligi. Mimo że GKS przegrał aż 10 z 36 meczów, to inni byli słabsi, więc piłkarze z Katowic po dwóch latach mogli pożegnać się z trzecią ligą. Klub, a właściwie miasto, dobrze ich za to wynagrodzi. Jak wynika z naszych informacji, drużyna dostanie do podziału 800 000 zł premii. Wysokość premii potwierdziliśmy w urzędzie miasta.

Na najbliższej sesji radni zdecydują o przekazaniu GKS-owi 9 mln zł. Miasto obejmie w klubie kolejne akcje. W praktyce to pieniądze na pokrycie zaległych zobowiązań, w tym spłatę pożyczek zaciągniętych w miejskich spółkach. Przypomnijmy, w styczniu GKS dostał już 16,5 mln zł dotacji z budżetu miasta. Pieniądze miały zostać przeznaczone na 4 sekcje: piłkę nożną mężczyzn i kobiet, siatkówkę i hokej.


Tagi:

Komentarze

 1. Rafał 16 lipca, 2021 at 2:19 pm - Reply

  Z drugiej do pierwszej, ostatnie dwa lata klub spędził w lidze drugiej.

  Pozdrawiam

  • Grzegorz Żądło 16 lipca, 2021 at 2:49 pm Reply

   Nie, ostatnie dwa lata klub spędził w lidze trzeciej. Czy jeśli ktoś by nazwał np. drugą klasę szkoły podstawowej pierwszą, to byłaby to pierwsza klasa, czy nadal druga?

   • Pablo 7 sierpnia, 2021 at 12:01 pm Reply

    Awansowal z 2 ligi do 1 ligi ewentualnie z 3 szczebla rozgrywek pilkarskich na 2 szczebel

    • Grzegorz Żądło 7 sierpnia, 2021 at 2:20 pm Reply

     Awansował z trzeciej ligi do drugiej. Naprawdę, nie ma potrzeby zaklinania rzeczywistości.

     • roleks 11 sierpnia, 2021 at 2:23 pm Reply

      Czyli licząc z obowiązkową zerówką edukacja podstawowa ma w Polsce 9 klas według redaktora. Proponuję oddzielić emocje od faktów i wiedzę od opinii albo dać sobie spokój z pseudo dziennikarstwem.

      • Grzegorz Żądło 11 sierpnia, 2021 at 4:38 pm Reply

       W sumie, to jeśli zerówka jest obowiązkowa, to edukacja podstawowa trwa w Polsce 9 lat. Zerówka to klasa zerowa. Nie ma za co.

   • rafal 16 lipca, 2021 at 5:42 pm Reply

    Dziwne porownanie.. najwyzszą klasą rozgrywkową w naszej lidze jest nie pierwsza liga, a ekstraklasa. Odpowiadajac na pytanie – tak, w takim wypadku bylaby to druga klasa.

Dodaj komentarz

*
*