Reklama

Prawie 100 tys. razy mieszkańcy województwa skorzystali z bonu turystycznego

Redakcja
Bon turystyczny cieszy się ogromną popularnością. ZUS podał statystyki po kilkunastu dniach od uruchomienia rządowego dodatku. Nadal bardo wiele osób może się po niego zgłosić.

Od 1 sierpnia uruchomiony został zapowiadany przez rząd bon turystyczny. 500 zł przysługuje na każde dziecko, na które rodzic ma prawo do świadczenia wychowawczego albo dodatku wychowawczego. Upraszczając, skorzystać mogą w większości rodzice dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Ten dodatek ma służyć do opłacenia noclegów w hotelach, pensjonatach, agroturystyce czy kempingach oraz finansowania usług turystycznych dostępnych w biurach podróży i u touroperatorów, m.in. wycieczek, kolonii i obozów.
Łącznie będzie mogło z niego skorzystać ponad 4 mln osób. Na razie wykorzystano 691 tys. bonów na kwotę przekraczającą 593 mln zł. Beneficjenci do tej pory wykonali około 127 tys. transakcji bonami na łączną kwotę ponad 93 mln zł. W woj. śląskim uprawnionych do bonów jest 451 tys. osób, a aktywowano już 95 tys. bonów.

Te liczby świadczą o dużej popularności bonu, biorąc pod uwagę, że jest ona ważny aż do 31 marca 2022 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*